Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Преки съседи

21.09.2014 - Правни казуси - 2 Отговори     (0)

Здравейте. Искам да попитам, тъй като знам, че, за да се смени статутът на апартамент в магазин или офис, се иска нотариално заверено пълномощно от преките съседи. Но нужно ли е такова, при положение че никой от тях не живее там? Апартаментите, които са преки на моя, са празни - едните хора са в Америка и се връщат веднъж на 2 години, а в другия апартамент са няколко съсобственици и там също никой не живее. Достатъчно ли е съгласието на 50+1 процента от събрание на живущите? Благодаря ви

									Plamen

Plamen

Отговори (2)   

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

23.09.2014

Отговор: За съжаление, законът е категоричен по този въпрос. Иска се съгласие на всички непосредствени съседи на обекта. Общото събрание е допълнение, ако обектът не е на първи или полуподземен етаж. Тогава, освен съгласието на непосредствените съседи, необходимо е и решение на общо събрание.


За повече информация: http://mitkovalawyers.com | За контакти

											Антоанета Ненова

Антоанета Ненова

24.09.2014

Отговор: Съгласно разпоредбата на чл.38 ал.3 от ЗУТ: Предназначението (статутът) на апартамент може да се промени в кабинет за здравни нужди, офис или ателие за творческа дейност, при условие, че
1. жилището се намира на 1 или полуподземен етаж;
2. има съгласие на непосредствените съседи - с нотариална заверка на подписи.

Ако апартаментът се намира над 1 етаж е необходимо решение на Общото събрание на етажната собственост, взето по реда на ЗУЕС (Законът за управление на етажната собственост) и изрично писмено нотариално заверено съгласие на всички собственици на жилища - непосредствени съседи на обекта.



За повече информация: http://http://advocatnenova.blogspot.com/p/blog-page.html | За контакти

Популярни въпроси - Правни казуси

Виж всички въпроси

Общински УПИ са право на строеж Здравейте! Върху общински упи с безсрочно опс с площ от 660 кв.м платена е цялата сума за всичките 660 кв.м, но е построена и узаконена с акт за узаконяване... Последен отговор - 14.02.2024 от адв.Галина Чанкова

3 Отговори

Наследяване с втората съпруга на баща ми. Баща ми е сключил брак 3 мес.преди да почине.Има имот придобит преди брака и земеделска земя наследена от неговите родители(моите баба и дядо).Как делим... Последен отговор - 21.01.2024 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Решение на Общото събрание при етажна собственост Здравейте, случаят е следният : Имам жилище , което е необитаемо целогодишно . Това може да се потвърди с липсата на задължения за ток и вода . С... Последен отговор - 21.01.2024 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Имам проблем със стар нотариален акт, с който е закупена вила с прилежащата земя... В нотариалния акт от 1940г на наследствения имот, който притежавам е записано следното: 1. Тихомир Владков Спиридонов продава на Кръстан Господинов... Последен отговор - 21.02.2024 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

Вилна сграда с безсрочно отстъпено право на строеж върху общинско УПИ Здравейте! Върху общински упи с безсрочно опс с площ от 660 кв.м платена е цялата сума за всичките 660 кв.м, но е построена и узаконена с акт за узаконяване... Последен отговор - от

0 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив