Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Въвеждане на новопостроен обект Лятна кухня в Кадастрален регистър на недвижимите имоти

29.09.2021 - Строителство - 2 Отговори     (0)

Здравейте,
Имам издадено Разр. за строеж на Лятна кухня в недвижим имот със съществуваща основна сграда. Строежът на Лятната кухня е от VІ кат. и не подлежи на регистрация, съгл. чл.178, ал.2 от ЗУТ (не подлежи на въвеждане в експлоатация). Обстоятелството е описано в Разр. за строеж. Строежът на Лятната кухня е изпълнен, свързана с осн.сграда, както е по Виза и Проект. В КРНИ е въведена основната сграда (имам скица на сградата с идентификатор). Необходимо ли е Лятната кухня да бъде въведен в КРНИ? Ако следва да бъде въведен, какви документи да приложа при подаване на Заявл. в СГКК за въвеждане на обекта в КРНИ?
1.Акт за собственост
2.Виза за проектиране
3.Проекти, съгл. с Гл.архитект на Общината
4.Разрешение за строеж
Имам и въпрос. При условие, че обектът не се въвежда в експлоатация(Акт №16) необходимо ли е да разполагам с предходни Актове, удостов.завършеността на обекта. Следва ли длъжн.лице да провери и установи завършеността на строежа?


									Г. Колева

Г. Колева Друго

Отговори (2)    Коментара (1)

											Адвокат Николина Митова

Адвокат Николина Митова

29.09.2021

Отговор: Здравейте, г-жо Колева,

всеки самостоятелен обект, в случая лятната кухня, подлежи на отразяване в кадастралната карта, като при подаване на заявлението можете да приложите цитираните от Вас документи, като акт за собственост, разрешение за строеж и проекти.
За строежите от шеста категория по чл. 147, ал. 1, т. 1, 4, 5 и 7 ЗУТ, когато се разполагат по регулационните линии (границите на поземлените имоти) - е необходим протокол за "Определяне на строителна линия и ниво на строежа" на образец № 2 съгласно Наредба № 3 за актовете и протоколите по време на строителството.



За контакти

											Г. Колева

Г. Колева

01.10.2021

Коментар: Благодаря за отговора!
В случая, лятната кухня е изградена свързано с основната сграда и отстои на 4 м. от границата на съседния имот. Тогава, необходим ли е протокола, упоменат в отговора Ви: "когато се разполагат по регулационните линии (границите на поземлените имоти) - е необходим протокол за "Определяне на строителна линия и ниво на строежа" на образец № 2 съгласно Наредба № 3 за актовете и протоколите по време на строителството.".
Изобщо, необходимо ли е завършеността на строежа да бъде удостоверена с някакъв документ, респективно проверка/оглед на изпълнението от длъжностно лице? Или описаните във въпроса ми документи са достатъчни да се приложат към заявлението за въвеждане на постройката в КРНИ?



За контакти

											Адвокат Николина Митова

Адвокат Николина Митова

01.10.2021

Отговор: След като лятната кухня не се намира на регулационната линия, не следва да се изисква Протокол за определяне на строителна линия и ниво.
Както правилно сте цитирали чл. 178, ал. 2 ЗУТ, за строежи 6та категория не е необходим документ за въвеждане в експлоатация.



За контакти

Популярни въпроси - Строителство

Виж всички въпроси

Изработване на нов ПУП Здравейте! С брат ми имаме наследствена двуетажна къща построена 1965г. ,която е на калкан с братовчедка ми със съща двуетажна къща.Искаме да съборим и... Последен отговор - 3.08.2021 от адвокат Милена Миткова

3 Отговори

Въвеждане на новопостроен обект Лятна кухня в Кадастрален регистър на... Здравейте, Имам издадено Разр. за строеж на Лятна кухня в недвижим имот със съществуваща основна сграда. Строежът на Лятната кухня е от VІ кат. и не... Последен отговор - 1.10.2021 от Адвокат Николина Митова

3 Отговори

Имаме проблем с калкана след ремонта на покрива на съседната къща. Собственик съм на двуетажна къща строена на калкан.Преди десетина години съседа направи изцяло нов покрив на неговата къща .След като приключи се... Последен отговор - 14.10.2021 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

Строеж на навес Въпросът и е следният,между две къщи с един собственик с рзтояние около 40кв.м,мога ли да построя метален навес с площ 35кв.м без разрешение и проект,като... Последен отговор - 20.09.2021 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

Отстояние между два имота В кв.25 на гр. Айтос е разрешено ниско строителство. Гл. Архитект промени ПУП на съседния имот до моя за строителство на кооперация със средна височина... Последен отговор - 15.10.2021 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив