Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Ипотечен кредит при ЧСИ

28.01.2013 - Ипотека - 3 Отговори     (0)

Когато ипотеката надвишава стойността на кредита трикратно, колко пъти може да се предложи на публична продан!? Може ли да се обезцени стойността на нула?

									мария михайлова

мария михайлова

Отговори (3)   

											Лазар Белев

Лазар Белев

28.01.2013

Отговор: Най - общо ще се предлага толкова пъти, с последващо намаляне на цената докато или някой го купи или цената, на която се продава имота се изравни с дължимото по кредита и същия бъде възложен на взискателя. Ако разбира се взискателя желае това.


За контакти

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

28.01.2013

Отговор: Мисля, че първо е добре да уточним какво имате предвид под "ипотека" и под "кредит". Ако правилно подразбирам смисъла на въпроса Ви, вероятно имате предвид, че имотът е три пъти по-скъп, в сравнение с отпуснатия кредит. Например, имотът според Вас струва 100 лева /условно/, а отпуснатият кредит е в размер на 33 лева.
В общи линии, размерът на кредита няма много общо с първоначалната цена. Последната се определя от ЧСИ или оценител /ако е поискано от страните/, намаля се с 25% и така се получава първоначалната цена. Ако имотът е по-скъп, а кредитът малък, след продажбата, остатъкът от сумата се дава на длъжника. Ако пък имотът е по-евтин, а кредитът голям, то след продажбата, длъжникът продължава да дължи разликата. Втора продан /след нестанала първа/ , се насрочва по искане на кредитора, следващи също. Ако след втората продан, кредиторът не поиска в седмичен срок нова продан, имотът се освобождава от изпълнение.



За повече информация: http://www.mitkovalawyers.com | За контакти

											Антоанета Ненова

Антоанета Ненова

01.02.2013

Отговор: Не, имотът не може да се обезцени до нула. Съгл. чл.494 ГПК "Нова продан" - при 2-ра публична продажба цената е 80 % от цената при 1-та продажба, т.е. 80 % от 75 %. Ако и при 2-рата продан имотът не се продаде, взискателят (кредитора - банка в случая) трябва в 1седмичен срок да поиска да се определи нова цена (от съдебния изпълнител или от лицензиран оценител).
В интерес на длъжника-собственик на имота е обаче да опита САМ да намери купувач (вкл.чрез посредници), защото така има възможност да получи по-висока цена от тази на публичната продан.



За контакти

Популярни въпроси - Ипотека

Виж всички въпроси

Възбрана на имот Здравейте, След смъртта на баща ми, разбрах че има възбрана на негов имот зареди кредит. Изплатих всичко към кредитора и ЧСИ и сега чакам да се вдигне... Последен отговор - 25.09.2017 от адвокат Милена Миткова

6 Отговори

Делба на ипотекиран, несеквестируем имот Купувам и ипотекирам имот от роднини.Оставени да живеят в него и за тях е единствено жилище.След години дела и обтегнати отношения, и поради грешка в... Последен отговор - 2.03.2018 от стоянка петрова

3 Отговори

Заличаване на ипотека Здравейте! Имаме въпрос относно заличаване на ипотека върху имот. Същата е вписана през октомври 2008г, във връзка с покупка на имот с ипотечен кредит.... Последен отговор - 17.04.2018 от адвокат Милена Миткова

1 Отговори

Заличаване на ипотека Здравейте! Имаме въпрос относно заличаване на ипотека. Същата е вписана през октомври 2008г по повод покупка на имот с банков кредит. През 2017г. върху... Последен отговор - от

0 Отговори

2% заемно предложение Здравейте, Това е да ви информираме за нашето предложение за заем, предлагаме лични, търговски и лични заеми с минимални лихвени проценти до 3% в... Последен отговор - от

0 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив