Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Имаме проблем със съседите.

15.05.2022 - Ремонти - 2 Отговори     (0)

Здравейте!Имаме проблем със съседите, на границата имаме построени узаконени постройки, но те вече са много стари и се рушат,плочата всеки момент ще патне ,страх ме е имам малко дете и то играе там.Питах ме ги да ги съборим и на ново да построим както е по план,но не ни позволиха!Какво можем да направим в такъв случай?

									Йълдъз

Йълдъз

Отговори (2)   

											Адвокат Николина Митова

Адвокат Николина Митова

15.05.2022

Отговор: Здравейте, Йълдъз,

за разрушаването на постройките не Ви е необходимо съгласие от съседите.
Съгласно чл. 42 от Закона за устройство на територията постройките на допълващото застрояване се разполагат свободно или допрени до основното застрояване в урегулирания поземлен имот или свързано с допълващо застрояване в съседен имот.



За контакти

											адв.Галина Чанкова

адв.Галина Чанкова

15.05.2022

Отговор: Здравейте Йелдъз!
За Ваша сигурност и успокоение, подайте една молба до Общината , към която се водите и помолете да Ви бъде изпратено лице, което да опише и констатира състоянието на въпросните постройки. В този констативен протокол, ще следва да има изразено препоръчително становище от инспектиращото лице.
Подчертавам - препоръчително становище за събарянето на въпросните постройки, а не срок и искане за изпълнение, защото това е Вашия имот и Вие се разпореждате с него.
В този смисъл - становище от съседите не се изисква, но съставения протокол ще Ви даде сигурност да предприемете действия по събарянето им и след това - отново изграждане.
С уважение,
адв. Галина Чанкова
София, ул. Три уши, 1
телефон за връзка: 0887 201 222



За контакти

Популярни въпроси - Ремонти

Виж всички въпроси

Имаме проблем със съседите. Здравейте!Имаме проблем със съседите, на границата имаме построени узаконени постройки, но те вече са много стари и се рушат,плочата всеки момент ще... Последен отговор - 15.05.2022 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

подмяна на носещи греди и ребра на съществуващ покрив Здравейте, въпросът ми е следния : трябва ли ми разрешение за ремонт на съществуващ покрив с подмяна на ребра и носещи греди поради изгниване в... Последен отговор - 31.10.2021 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Съседи в блок Собствениците на апартамента под мен усвоиха тераса и я превърнаха в кухненски бокс към хола си. Моята тераса която е над бокса им е отворена и сега те... Последен отговор - 17.02.2022 от адвокат Милена Миткова

2 Отговори

ремонт на съществуващ покрив Здравейте, въпросът ми е следния : трябва ли ми разрешение за ремонт на съществуващ покрив с подмяна на ребра и носещи греди поради изгниване в... Последен отговор - от

0 Отговори

ремонт на съществуващ покрив с подмяна на носещи греди и ребра Здравейте, въпросът ми е следния : трябва ли ми разрешение за ремонт на съществуващ покрив с подмяна на ребра и носещи греди поради изгниване в... Последен отговор - от

0 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив