Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

допълващо застрояване

24.01.2017 - Правни казуси - 1 Отговори     (0)

АРХИТЕКТЪТ Е ИЗДАЛ ВИЗА НА ДОПЪЛВАЩО ЗАСТРОЯВАНЕ НА СТОПАНСКА ПОСТРОЙКА ЗА СЪХРАНЕНИЕ НА ИНВЕНТАР,МАТЕРИАЛИ И ТЕХНИКА НА ЕДИН ОТ СЪСЕД. НА СКИЦАТА НЕ СА ПОСОЧЕНИ ПАРАМЕТРИ,НА ПОСТРОЙКАТА, А САМО ,ЧЕ Е ДОЛЕПЕНА ДО МОЕТО ДОПЪЛВАЩО ЗАСТРОЯВАНЕ И НА ОТСТОЯНИЕ ОТ ТРЕТИЯ КОМШИЯ НА 1.50М. ХОДИХ ДО ОБЩИНАТА И ПИТАХ АРХИТЕКТЪТ ,А ТОЙ МИ КАЗА,ЧЕ СЛЕД КАТО Е РАЗРЕШИЛ 1.50М ОТ КОМШИЙСКАТА ОГРАДА,ВИСОЧИНАТА НА ПОСТРОЙКАТА ЩЕ Е 2.50М.ТАКАВА ЩЕ БЪДЕ И ВИСОЧИНАТА НА ПОСТРОЙКАТА ОТ МОЯТА СТРАНА. ТРЯБВА ЛИ ДА ИМА НАНЕСЕНИ ПАРАМЕТРИ НА СКИЦАТА ,КАТО ВИСОЧИНА И ШИРОЧИНА НА БЪДЕЩОТО ЗАСТРОЯВАНЕ. МОГА ЛИ ДА ОТПРАВЯ ПИСМЕНО ЗАПИТВАНЕ КЪМ ОБЩИНАТА,ИЛИ ДА СЕ ДОВЕРЯ НА ДУМИТЕ НА АРХИТЕКТА.,ЧЕ ДОРИ ДА НЕ СА УКАЗАНИ ПАРАМЕТРИ,ПОСТРОЙКАТА ЩЕ БЪДЕ ВИСОКА 2.50. МОЯТА КАЛКАННА СТЕНА Е ВИСОКА 3.60М. КАК ТАКА ПОСТРОЙКАТА ЩЕ БЪДЕ ВИСОКА 2.50М,ВЗЕМАЙКИ СЕ В ПРЕДВИД ОТСТОЯНИЕТО ОТ КОМШИИТЕ, А НЕ ОТ ВИСОЧИНАТА НА КАЛКАННАТА СТЕНА,ЗА КОЯТО ЩЕ Е ДОЛЕПЕНО ДОПЪЛВАЩОТО ЗАСТРОЯВАНЕ? РАЗЧИТАМ НА КОМПЕТЕНТЕН СЪВЕТ ОТ ВАША СТРАНА.

									Валентина  Колева

Валентина Колева

Отговори (1)   

											Адвокат Николина Митова

Адвокат Николина Митова

24.01.2017

Отговор: Правилно е посочил архитектът в общината, като в случая е приложима разпоредбата на чл. 42, ал. 3 от ЗУТ - когато постройките на допълващото застрояване са с височина до 2,5 м., следва да са разположени на отстояние от 1,5 м. от южната, югозападната и югоизточната граница към съседния урегулиран поземлен имот. Въпреки това можете да отправите и писмено запитване до съответния отдел в Общината, като изискате получаването на писмен отговор.


За контакти

Популярни въпроси - Правни казуси

Виж всички въпроси

Наводняване на сутерен Закупих търговско помещение на две нива (приземно и сутерен) през 2014 г. Месеци след придобиване на собствеността, сутеренът прогизва - стените са мокри... Последен отговор - 16.04.2018 от Адвокат Николина Митова

3 Отговори

Отдаване под наем на съсобствен имот Здравейте, трима съсобственика сме на къща на 3 етажа всеки във владение на 1 етаж и по 1/3-та ид.част от дворното място като имота не е разделян. Единия от... Последен отговор - 21.04.2018 от Димитър Пейков

2 Отговори

ОБЩИ ЧАСТИ НА ЖИЛИЩНА СГРАДА ПЛОЩА ПОД ТАРАСИТЕ НА ЖИЛИЩНА СГРАДА ОБЩА ЧАСТ ОТ СГРАДАТА ЛИ Е? ИМА ЛИ ПРАВО ОБЩИНАТА ДА ВЗЕМА НАЕМ ЗА ТАЗИ ПЛОЩ??? Последен отговор - 13.04.2018 от адвокат Милена Миткова

1 Отговори

получаване на нотариален акт след като е получено Удостоверение за търпимост Здравейте, Получих "Удостоверение за търпимост" на 4 сгради в имот собственост на майка ми и мен, като наследник на баща ми. Какви стъпки следва да се... Последен отговор - 20.04.2018 от адвокат Милена Миткова

1 Отговори

нотариален акт след издадено удостоверение за търпимост получих ъдостоверение за търпимост за сгради в имот на майка ми и мен като наследник. Какви стъпки следват, за да получа нотариален акт за имота и... Последен отговор - 20.04.2018 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив