Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

чл. 26, ал. 2, пр. 1 ЗЗД

14.05.2016 - Продажба на имот - 2 Отговори     (0)

Може ли да се приложи чл. 26, ал. 2, пр. 1 ЗЗД за нот акт за дарение на 2/3 от реална част от парцел УПИ с площ от 533 кв като 255 кв. попада под улица и общинско мероприятие тъй като не е приложена регулацията ? Нищожен ли е такъв договор тъй като веща предмета на разпореждане не съществува и не отговаря на действащия устройствен закон изисквания за самостоятелен обект .

									Атанас Димитров

Атанас Димитров

Отговори (2)    Коментара (1)

											Адвокат Николина Митова

Адвокат Николина Митова

15.05.2016

Отговор: Според цитираната от Вас разпоредба на чл. 26, ал. 2, пр. 1 от ЗЗД нищожни са и договорите, които имат невъзможен предмет. За да се установи приложимостта на разпоредбата по отношение на описания от Вас случай, следва да се предяви иск и съдът да се произнесе с влязло в сила в съдебно решение на базата на представените доказателства и назначени експертизи.


За контакти

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

16.05.2016

Най-добър отговор*: Очевидно дарението е за идеални части от поземлен имот. При това положение, дарени са 2/3 от всеки квадратен сантиметър от имота, а не реална част. Идеалните части не са самостоятелен обект, нито могат реално да се посочат с граници. Само ако е дарена реална част, което едва ли е така, може да се разсъждава доколко тя съществува и може да бъде предмет на прехвърлителна сделка.


За повече информация: http://mitkovalawyers.com | За контакти
* Потребителят задал въпроса е гласувал за този отговор като най-добър

											Атанас Димитров

Атанас Димитров

16.05.2016

Коментар: Нот акт за дарение е за 2/3 от реална част от поземлен имот Упи но тъкава не може да съществува тъй като попада под общинско мероприятие и улица защото не е приложена регулацията и не отговаря на чл 19 от ЗУТ. тъй като квадратурата е по малка от 600 кв понеже имота е в вилна зона а там изискването е поне 600 кв .


За контакти

Популярни въпроси - Продажба на имот

Виж всички въпроси

Продажба на апартамент с паркомясто Аз и съпругата ми сме купили от фирма инвеститор по един апартамент с по едно паркомясто /всеки от нас/ ново строителството. Сградата вече има... Последен отговор - 6.11.2022 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Преупълномощаване на агенция ( прехвърляне права)-рискове? Здравейте, Продавам 2 мои поземлени имота по нотариален акт и три на баща ми като наследник на дядо ми в едно и също землище. Иска да ги купи агенция за... Последен отговор - 4.12.2022 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Продажба на земеделска земя при съсобственост Задайте въпроса си тук!Ние сме 16 души наследници на земеделска земя, състояща се от нива 16,4 дка и 4 дка лозе, като идеалните части на всеки от нас са под 3... Последен отговор - 10.12.2022 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори

Продажба на имоти след три години от покупката Здравейте Искам да продам апартамент с паркомясто които съм закупил преди 4 /четири/ години. Съгласно ЗДДФЛ - Чл. 13. (1) не са облагаеми: 1. доходите,... Последен отговор - 6.11.2022 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори

Продажба на земеделска земя Ние сме 16 души наследници на земеделска земя, състояща се от нива 16,4 дка и 4 дка лозе, като идеалните части на всеки от нас са под 3 дка за нивата и под 1 дка... Последен отговор - 5.12.2022 от адвокат Милена Миткова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив