Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Дадени отговори - личен профил

Успешно добавено в бележника!

Изпрати съобщение

Димана

194
точки

147
кредити

Отговори: 4 Съвети: 0 Посещения:988
Въпроси: 4 Публикации: 0 Коментари: 0
Включи се към моята мрежа: https://ceb.bg/index/register/inv/4221 - Линк за покана
Дадени отговори: 4
Данък смет?
Здравейте. Имам въпрос. Плащам данък смет на три апартамента. Като се водя живуща само в единия. Другите са необзаведени и не ги използвам. Защо плащам данък смет на три места, а данък смет не е на никак малка стойност? Направих запитване в данъчното и ми обясниха, че ако не живея там всяка година се плащали такси и много обикаляне, за да се доказва, че няма живущи, а таксите по разправиите ми излизали колкото данъците, които са над 1000 лв. годишно, тъй като са с голяма квадратура и акт 16 е издаден 2009 година, което автоматично го прави ново строителство, а не е. Моля да ме насочите има ли вариант да не заплащам данък смет за жилище, в което не живея? Четох, че може да правят промени за данък смет въз основа на изразходеното количество вода и енергия в жилище или на човек, но засега не мога да разчитам на законопроект, който още обсъждат.
Раздел:

Данъци и такси

Населено място:

Пловдив

Зададен на: 06.09.2014 Последен отговор: 28.03.2016
 

Отговор на Димана : Имам подадена декларация за освобождаване от такса битови отпадъци в община Пловдив. В новото съобщение за местни данъци таксата е намалена малко повече от половината в сравнение с предишни години, но не е 0.00. В телефонен разговор с общината разбрах, че сумата се формирала от 3 компонента, като за единия няма освобождаване. Къде мога да прочета повече? Служителката не можа да ми посочи нормативна база. Как е в други населени места?

Дата на отговора: 26.03.2016  
 
Отговори на въпроса
Свързани въпроси
Покажи въпросът и останалите отговори
Данък смет?
Здравейте. Имам въпрос. Плащам данък смет на три апартамента. Като се водя живуща само в единия. Другите са необзаведени и не ги използвам. Защо плащам данък смет на три места, а данък смет не е на никак малка стойност? Направих запитване в данъчното и ми обясниха, че ако не живея там всяка година се плащали такси и много обикаляне, за да се доказва, че няма живущи, а таксите по разправиите ми излизали колкото данъците, които са над 1000 лв. годишно, тъй като са с голяма квадратура и акт 16 е издаден 2009 година, което автоматично го прави ново строителство, а не е. Моля да ме насочите има ли вариант да не заплащам данък смет за жилище, в което не живея? Четох, че може да правят промени за данък смет въз основа на изразходеното количество вода и енергия в жилище или на човек, но засега не мога да разчитам на законопроект, който още обсъждат.
Раздел:

Данъци и такси

Населено място:

Пловдив

Зададен на: 06.09.2014 Последен отговор: 28.03.2016
 

Отговор на Димана : Вече има промяна в реда за освобождаване от такса за битови отпадъци в община Пловдив. Не е необходимо да спирате тока и водата. Може да си разпечатате деклaрацията, с която оторизирате общината да прави проверка на електромерите и водомерите ви. http://www.plovdiv.bg ; Административни услуги към Местни Данъци и Такси ; N11 ЗАЯВЛЕНИЯ (образци), № на обр. Декларация по чл.71, т.1 от ЗМДТ и чл. 19В, ал.1,т.2 и т.3 НОАМТЦУ на територията на Община Пловдив

Дата на отговора: 16.11.2014  
 
Отговори на въпроса
Свързани въпроси
Покажи въпросът и останалите отговори
Данък смет?
Здравейте. Имам въпрос. Плащам данък смет на три апартамента. Като се водя живуща само в единия. Другите са необзаведени и не ги използвам. Защо плащам данък смет на три места, а данък смет не е на никак малка стойност? Направих запитване в данъчното и ми обясниха, че ако не живея там всяка година се плащали такси и много обикаляне, за да се доказва, че няма живущи, а таксите по разправиите ми излизали колкото данъците, които са над 1000 лв. годишно, тъй като са с голяма квадратура и акт 16 е издаден 2009 година, което автоматично го прави ново строителство, а не е. Моля да ме насочите има ли вариант да не заплащам данък смет за жилище, в което не живея? Четох, че може да правят промени за данък смет въз основа на изразходеното количество вода и енергия в жилище или на човек, но засега не мога да разчитам на законопроект, който още обсъждат.
Раздел:

Данъци и такси

Населено място:

Пловдив

Зададен на: 06.09.2014 Последен отговор: 28.03.2016
 

Отговор на Димана : Благодаря, г-жо Миткова за информацията за законодателните промени. Днес 15 септ. в телефонен разговор служителка от община Пловдив съобщи, че засега не се приемат декларации за освобождаване от такса битови отпадъци за следващата година.

Дата на отговора: 15.09.2014  
 
Отговори на въпроса
Свързани въпроси
Покажи въпросът и останалите отговори
Данък смет?
Здравейте. Имам въпрос. Плащам данък смет на три апартамента. Като се водя живуща само в единия. Другите са необзаведени и не ги използвам. Защо плащам данък смет на три места, а данък смет не е на никак малка стойност? Направих запитване в данъчното и ми обясниха, че ако не живея там всяка година се плащали такси и много обикаляне, за да се доказва, че няма живущи, а таксите по разправиите ми излизали колкото данъците, които са над 1000 лв. годишно, тъй като са с голяма квадратура и акт 16 е издаден 2009 година, което автоматично го прави ново строителство, а не е. Моля да ме насочите има ли вариант да не заплащам данък смет за жилище, в което не живея? Четох, че може да правят промени за данък смет въз основа на изразходеното количество вода и енергия в жилище или на човек, но засега не мога да разчитам на законопроект, който още обсъждат.
Раздел:

Данъци и такси

Населено място:

Пловдив

Зададен на: 06.09.2014 Последен отговор: 28.03.2016
 

Отговор на Димана : В подобна ситуация съм.От сайта на община Пловдив: ПРИЛАГАНИ ДОКУМЕНТИ - Декларация по чл.19В,ал.1,т.2 и т.3 от НОАМТЦУ на територията на Община Пловдив; Удостоверение от Електроразпределение; Удостоверение от ВиК; Удостоверение от Топлофикация. Посочените документи следва да бъдат представени в 2 екземпляра. Водата, тока и парното(ако има) трябва да са изключени от техници на ВИК и ЕВН. Удостоверенията и декларациите се подновяват всяка година. Дано има промени на централно законодателно ниво. Имаше дебат по медиите.

Дата на отговора: 09.09.2014  
 
Отговори на въпроса
Свързани въпроси
Покажи въпросът и останалите отговори

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив