Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

узаконяване на земеделска земя

28.11.2016 - Земеделска земя - 2 Отговори     (0)

Зрдавейте,
Аз съм един от наследниците на земеделска земя в землището на гр.Стрелча. Земята е на името на моят пра дядо по майчина линия и е 22 декара общо на различни места. Аз реално обработвам само 4 декара и за останалите декари нямам никакви претенции.Пра дядо ми е имал 4 деца от които само един е жив, майка ми и вуйчо ми са съгласни да ми прехвърлят тяхната 1/4 унаследена след смърта на дядо ми. Как да узаконя другите 3/4 като всички останали наследници с които съм се свързал просто не искат да ми съдействат по един или друг претекст. Искам да подчертая че обработвам земята повече от 15 г.

									Pencho

Pencho

Отговори (2)    Коментара (1)

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

29.11.2016

Отговор: Не знам какво имате предвид под "узаконяване". От решението на ПК, с което се възстановява правото на собственост на прадядо Ви и удостоверението за негови наследници, става ясно кои са собственици на земите. Тези документи Ви легитимират, като собственик и с тях може да се продава, дарява и т.н.. Така че, няма пречка майка Ви и вуйчо Ви да Ви прехвърлят дяловете си.


За повече информация: http://mitkovalawyers.com | За контакти

											Pencho

Pencho

29.11.2016

Коментар: Въпросът ми е дали мога да си извадя нотарялен акт по давност, след като земята не е потърсена от останалите наследници и аз я обработвам 15 години. И какви документи трябва да подготвя.


За контакти

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

30.11.2016

Отговор: Има тълкувателно решение на ВКС, което казва, че между наследници давност не тече. Тоест, наследник-съсобственик не може да придобие по давност частите на другите наследници. Обаче, доколкото разбирам, Вие не сте наследник, а майка Ви и вуйчо Ви. В този случай, можете да приодбиете земите. Необходими са Ви трима свидетели, които да потвърдят пред нотариуса, че Вие владеете всички земи необезпокоявано и като свои повече от 10 години. Необходима Ви е молба-декларация за извършване на обстоятелствена проверка. Заверява се от общината - местни данъци и такси, от отдел "общинска собственост" и от областната управа - отдел "държавна собствност". След това, отивате при нотариус, които след разпит на свидетелите и на база приложените документи, ще Ви признае за собственик.


За повече информация: http://mitkovalawyers.com | За контакти

Популярни въпроси - Земеделска земя

Виж всички въпроси

земеделска земя Здравейте! Имам земеделска земя. Становището на общината е за строеж на вилно строителство! Аз не искам да си строя вила, а жилище за жилищно... Последен отговор - 29.10.2023 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

статут на зем земя. Здравейте,земеделска земя със статут 5 и 10 категория изоставени ниви и два парцела друг вид недървопроизводителна гора.Въпрос;Необходими ли са... Последен отговор - 26.06.2023 от Таня Китик

1 Отговори

Къмпинг - изисквания? Здрвейте, разполагам с парцел - земеделска земя. Идеята ми е да направя нещо като къмпинг, като изградя палатки и други помещения, които ще са без... Последен отговор - 30.08.2023 от Кристина Найденова

1 Отговори

За триене!!! ...... Последен отговор - от

0 Отговори

. . Последен отговор - от

0 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив