Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Договор за аренда

14.06.2016 - Земеделска земя - 2 Отговори     (0)

Разделена зем.земя между наследници е дадена под аренда според подписан протокол за разделения- същият не е нотариално заверен.Арендатора обработва земята с договор /с всеки от наследниците/ и дава аренда според това разпределение /различни части земя за наследниците/. Пак според това разделение са дадени и копюрите при ликвидация на ТКЗС.
Какво може сега да се направи, за да се направи разделение на земята , някой от наследниците са починали , а някой са продали земята на арендатора - пак според този протокол за разление.

									Йорданка Кръстева

Йорданка Кръстева

Отговори (2)   

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

14.06.2016

Отговор: Вероятно имате предвид, имотите да се поделят така, че всеки да е собственик на отделна нива, ливада и т.н. Това може да стане с договор за доброволна делба, който се заверява от нотариус и има силата на нотариален акт.
Ако няма как да се разберете, остава съдебна делба. Тя може да започне и само по Ваша инициатива. Ако имотите са поделяеми, тоест, всеки от съсобствениците може да получи отделен имот или новообразуван такъв /от разделянето на голям имот на по-малки/, делбата ще завърши с поставяне в дял на всеки на конкретен имот/и. Ако имотите са неподеляеми и/или са недостатъчно за всички съделители, ще отидат на продан. На тази продан може да участва всеки от съделителите, ако желае. Получените от проданта суми се разпределят между съсобствениците, съобразно дяловете им.



За повече информация: http://mitkovalawyers.com | За контакти

29.06.2016

Отговор: Здравейте,
Можете да поискате доброволна делба на земята и така да получите нотариален акт за една част, която ви се полага. Доброволната делба е отделно производство, в което реално можете да прекратите съсобствеността. Ако имате разделителен протокол знаете в какви части и как ще бъде разделена земята. Всеки от наследниците и арендатора може да поиска земята да бъде разделена и да получи документ за собственост. Протоколът за разделяне на земята няма нужда от нотариална заверка, с него всеки от съсобствениците се е съгласил да получи определена част от цялата площ на земята, най-вероятно е конкретизирана и нивата, площта или частта от нея, която се полага на всеки от съсобствениците. Надявам се да съм била полезна с отговора си.
Поздрави,
Т. Ангелова



За контакти

Популярни въпроси - Земеделска земя

Виж всички въпроси

земеделска земя Здравейте! Имам земеделска земя. Становището на общината е за строеж на вилно строителство! Аз не искам да си строя вила, а жилище за жилищно... Последен отговор - 29.10.2023 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

статут на зем земя. Здравейте,земеделска земя със статут 5 и 10 категория изоставени ниви и два парцела друг вид недървопроизводителна гора.Въпрос;Необходими ли са... Последен отговор - 26.06.2023 от Таня Китик

1 Отговори

Къмпинг - изисквания? Здрвейте, разполагам с парцел - земеделска земя. Идеята ми е да направя нещо като къмпинг, като изградя палатки и други помещения, които ще са без... Последен отговор - 30.08.2023 от Кристина Найденова

1 Отговори

За триене!!! ...... Последен отговор - от

0 Отговори

. . Последен отговор - от

0 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив