Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Новини

Добави коментар

Мар 12, 2012

Една от най-значителните реформи от 1992 година насам в Общата селскостопанска политика на Европейския съюз се подготвя в момента, като промените пряко ще засегнат ангажираните в агросектора. Това обяви на семинар в Пловдив Слави Кралев, експерт от дирекция "Директни плащания и пазарна подкрепа" в Министерството на земеделието и храните, по повод предстоящите промени в европейското законодателство, свързани с директните плащания за фермерите през следващия програмен период от 2014 до 2020 г.


За първи път от 2014 година нататък земеделските производители ще получават права на плащанията, които ще са своеобразни ценни книги и ще са предмет на покупко-продажба. Така ако един фермер има 10 хектара, той ще може да купува 10 права на плащания от друг, желаещ да продава. Целта е при отказ от селскостопанско производство размерът на обработваемата земя да не намалява и да не бъдат прекратявани арендните договори между собственици и ползватели на площите, поясни експертът.

Според прогнозата на експертите с въвеждането на новия регламент чувствително ще се повиши и цената на земеделската земя, тъй като стопаните ще имат стимул да я обработват и няма да се стигне до нарастване на пустеещите терени. Кралев поясни още, че през новия програмен период е важно въвеждането на многопластовата система на плащания. Базовото плащане на субсидиите отново ще бъде на хектар обработваема площ, като към него ще се добавят и 30 на сто "зелени плащания". Те ще бъдат задължителни за фермерите и ще са свързани с опазването на почвите и водите.

www.imoti.net

 
 

Добави коментар

 

Още публикации

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

							Владимир Йосифов

Владимир Йосифов
Консултант
София

							Таня Китик

Таня Китик
Консултант
София

							Антон Илиев

Антон Илиев
Брокер
София

							инж. Петър Петров

инж. Петър Петров
Инженер
Стара Загора

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив