Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Любопитно

Добави коментар

Яну 26, 2012

Мнозина биха сметнали притежанието на луксозно жилище в един от най-скъпите квартали в света за привилегия и прищявка на богатите. Международният строител на недвижими имоти Ник кенди обаче е на мнение, че за разумния инвеститор с достъп до капитал подобна покупка често е добро дългосрочно решение, пише CNBC.

кенди е един от собствениците на компанията Candy& Candy, която стои зад емблематичната сграда One Hyde Park в лондонския квартал Knightsbridge - един от най-скъпите адреси в света. Цените тук варират от скромните 5 млн. долара до главозамайващите 215 млн. долара за триетажен мезонет. С 24-часовия рум-сървиз, осигурен от съседния хотел Mandarin Oriental, с винарските си изби, бронирано стъкло и дори паник стаи дали подобен апартамент е просто скъпа прищявка или разумна инвестиция?

"Хората купуват с дългосрочна цел", коментира кенди. "Имотите ще се предават от поколение на поколение. Подобно нещо няма да бъде построено отново скоро", допълва той.

И макар че покупката на жилище, което струва 32 000 долара/кв. м, може да се стори като хазарт на мнозина, кенди е сигурен, че тази дългосрочна инвестиция ще преодолее сътресенията на икономическите цикли. "Сто на сто съм сигурен, че ако инвестирате в най-доброто, а не просто в недвижими имоти, няма да сгрешите", твърди Ник кенди.

Космополитен град като Лондон изглежда е сигурно място за инвестиции дори и при кризи заради постоянния цикъл от чуждестранен капитал, който се влива в британската столица.

"Лондон все още е много силен пазар. През 70-те и 80-те години на миналия век се изливаха пари от Близкия изток, в края на 90-те инвестициите идваха от руснаци, украинци и казахстанци, а днес - от индийци и китайци", казва експертът, като допълва, че в момента в британската столица има приток на повече международни инвестиции отвсякога.

В същото време обаче кенди предупреждава, че при луксозните имоти има риск от забавяне на строителните дейности, но в крайна сметка големите градове се радват на достатъчно международно търсене, за да гарантират печалба от луксозните имоти.

"Имаме ограничено предлагане, защото за изграждането на добър проект са нужни цели 5-10 години. Ограниченото предлагане и огромното търсене са гаранция, че цените ще продължат да вървят нагоре", прогнозира той.

Друг фактор, който засилва още повече интереса към имотите в Лондон е слабият курс на паунда. Според кенди обаче подобен силен интерес има и при луксозните имоти в останалите големи градове по целия свят.

"Ню Йорк все още е много силен пазар, но там 80% от хората, които купуват луксозни апартаменти, са американци", казва той.

"Мисля, че Дубай отново ще излезе на преден план заради безредиците в Близкия изток. Хора от района на Персийския залив искат да се преместят и да купуват имоти в Дубай. Освен това, когато има голяма корекция и голям спад на цените, смятам, че и повишението след това ще е много бързо“, допълва Ник кенди.

А кои са най-добрите места за подобни инвестиции? Не е изненадващо, че здравите азиатски икономики осигуряват стабилни условия. "Хонконг, Шанхай, Сингапур - това са районите, които наистина смятам, че биха могли да поддържат луксозни продукти и там ще има търсене за тях", прогнозира кенди.

 

www.investor.bg

 
 

Добави коментар

 

Още публикации

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

							Владимир Йосифов

Владимир Йосифов
Консултант
София

							Таня Китик

Таня Китик
Консултант
София

							Антон Илиев

Антон Илиев
Брокер
София

							инж. Петър Петров

инж. Петър Петров
Инженер
Стара Загора

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив