Съвет
Няколко НЕЩА, които трябва да знае Купувача за кредитите
Мар 9, 2011 (1)
1.Годишен процент на разходите Това е истинският показател за цената на един кредит, а не лихвеният процент. Когато избирате най-подходящият за вас се интересувайте какви са всички такси, които ще трябва да платите при обслужването на кредита. Обслужването на кредита включва: главница, лихва, годишна такса, месечна такса (тези компоненти определят месечната вноска)
2.Необходими документи за отпускане на ипотечен кредит за закупуване на имот -искане за отпускане на кредит (обикновено е бланка за дадена кредитна институция) -копие от личната ви карта -документ доказващ източника на доходи за 6 месеца назад (обикновено е бланка за дадената кредитна институция) -копие от трудов договор Това то тук е така наречения личен набор от документи на базата на които всяка тъговска банка в срок от 2-5 работни дни ще ви даде отговор какъв ще е максимума на кредита, който ще ви отпусне. -документи доказващи собствеността върху имота -предварителендоговор за покупкопродажба на имота,който искате да ипотекирате -оценка на имота (направена от оценител посочен от банката) -данъчна оценка за купувания имот -удостоверение за липса на тежести върху имот, предоставен за обезпечение по кредита
-други документи по преценка на банката -панел 70-85% -стара тухла и ЕПК 80-90%
Ако мислите, че всичко това е много сложно, можете да ни се доверите.(без комисионна от кредитополучателя) Възможно е да се извърши продажба на ипотекиран недвижим имот? Купувачът трябва да е запознат с условията на ипотечния договор и сам да прецени как да постъпи. Има две възможности: 1. Купувачът да погаси кредита и ипотеката да се заличи от нотариалните книги, след което сделката да се изповяда пред Нотариус и Продавачът да получи останалата сума. 2. Купувачът да поеме изплащането на кредита за определения в договора срок. В този случай се сключва договор между него и кредитора. Могат ли чужденци да купуват имоти в България? Съгласно Закона за собствеността чуждите граждани могат да придобиват недвижими имоти в България с разрешение на министъра на финансите. Другата възможност е чуждестранното лице да регистрира в България търговско дружество. Тогава ще може да придобие всякакви недвижими имоти. |
Коментара : (0)
Добави коментарДобави съвет!
Всеки потребител на www.ceb.bg може да напише аналитичен текст по даден проблем, свързан с недвижимите имоти. Материалът трябва да бъде авторски, да разкрива проблем от практиката и да съдържа препоръка за взимане на решение. Всеки съвет трябва да бъде одобрен от администратора.
Препоръчваме Ви да напишете и да запазите съвета си на отделен текстов редактор (Notepad, Word, OpenOffice Writer) преди публикуване!
Полезни сайтове
-
Топ класацията на българските сайтове