Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

ЗУЕС, такса вход, чл.51 ал.6, препраща към ал. 1 - тълкуване

13.11.2017 - Правни казуси - 1 Отговори     (0)

По проект в новострояща се сграда е предвиден медицински център за доболнична помощ на 1-ви и 2-ри етажи обединени с вита стълба, общо около120 кв., със самостоятелен вход. В него работят около 20 лекаря на повикване - 5 кабинета. Собственикът заплаща, стойността на един живущ 5 лв. С денонощен режим на работа, издаден от кмета, но работят от 9 до 20.00.
Само че ал. 1, пише според брой собственици, ползватели, обитатели.
Да продължаваме ли да взимаме за 1 човек такса вход - не ползват асансьор, не ползват чистачка?

									ellie2

ellie2 Друго
София

Отговори (1)   

											Адвокат Николина Митова

Адвокат Николина Митова

14.11.2017

Отговор: Както посочвате - в жилищната сграда е предвиден медицински център с отделен вход (т.е. приложима е разпоредбата на чл. 51, ал. 6 във вр. с ал. 1 от ЗУЕС относно определяне на разходите за управление и поддържане на общите части). Собственикът би следвало да заплаща разходите за управление и поддържане на общите части не само според броя на собствениците, но и на обитателите, в случая - 20 лекаря.


За контакти

Популярни въпроси - Правни казуси

Виж всички въпроси

делба между наследници Имаме починал първи братовчед майка му и баща му са починали майка му има двама братя и две сестри който също са починали Ние се явяваме първи... Последен отговор - 14.12.2018 от Кирил Точевски

2 Отговори

проблем с арендатор Здравейте имам проблем с арендатора на З К -Изток -ШАБЛА-Макаков не ми изплаща определената рента за това че съм взел земята си как да постъпя към коя... Последен отговор - 12.12.2018 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

наследство здравейте съпругът ми почина преди 20 г, В момента синът ми иска да се откаже от наследство в моя полза Въпроса ми е каква е процедурата Последен отговор - 13.12.2018 от адвокат Милена Миткова

1 Отговори

делба на наследство Имаме починал първи братовчед не женен няма деца Родителите му също са починали От страна на баща му няма живи наследници От страна на майка му има... Последен отговор - от

0 Отговори

запор на заплата и запор на банкова сметка Може ли да има запор на заплатата и запор на банковата сметка едновременно? Последен отговор - от

0 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив