Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Завещана земя

27.08.2014 - Земеделска земя - 1 Отговори     (0)

След като са починали баба и дядо, майка ми е намерила завещание от лелята на дядо ми за 65 дка земя. При проверка се установява, че тази земя се ползва от друг и не е вписана като наследствена собственост на дядо. Има ли майка ми възможност чрез това завещание да докаже и получи земята?

									Мая Стоянова

Мая Стоянова

Отговори (1)   

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

27.08.2014

Отговор: Доколкото разбирам, земята е на леля Ви, която пък я завещава на дядо Ви. Ако е така, необходимо е завещанието да се обяви и впише /ако не е направено/. След това, с удостоверението за наследници на дядо Ви и завещанието, трябва да вземете препис от решението на ПК, с което земята е възстановена на леля Ви, както и скици. Декларирате придобиването на имота в местни данъци и такси. По желание, можете да се обърнете към нотариус да Ви състави констативен нотариален акт, с който признава майка Ви за собственик, на основание наследство по закон.


За повече информация: http://mitkovalawyers.com | За контакти

Популярни въпроси - Земеделска земя

Виж всички въпроси

продажба земеделска земя Здравейте,наследници сме на 30 декара поземлен имот :аз,сестра ми и майка ни !Искам да продам моята част.Опитах да разговарям със сестра ми за да стигнем... Последен отговор - 16.09.2018 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Изплащане на част от рента Имам подписан договор с арендатор за наем на 10 дка земеделска земя, който изтича настоящата година. Аз не поднових договора със стария арендатор, а... Последен отговор - 3.09.2018 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

аренден договор. здравейте, купих земеделска земя на 05.09.2018 с аренден договор сключен през 2015 но влизащ в сила на 01.10.2018. Могали да разваля договора следкато не е влязал в... Последен отговор - 18.09.2018 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

Как да разбера обработва ли се земеделската ми земя? Собственик съм на 12 дка земеделска земя, четвърта категория. Преди няколко години арендаторът ми заплати еднократно рента, но след това представи... Последен отговор - 16.09.2018 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори

закупуване на прилежаща площ към сграда - апартамент притежавам апартамента от 07.01.2016 год.но ми искат да заплатя -сума по чл.27а,ал.4 от ЗСПЗЗ/-от10.02.2011-10.01.2016г предходни години правилно ли е това .Как се... Последен отговор - 16.09.2018 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив