Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Запор върху трудовото възнаграждение

06.11.2013 - Правни казуси - 1 Отговори     (0)

Счетоводител заплати съм. Лице, назначено на трудов договор с брутно трудово възнаграждение 321.16 лв и нетен остатък след приспадане на задължителните удръжки 251.75 лв., има запорно съобщеение за наложен запор в/у трудовото възнаграждение от ЧСИ. Мога ли да направя удръжка в размер на 50,00 лв., което е по-малко от 1/4 от нетното му възнаграждение или не? Няма деца.
Благодаря Ви предварително и успешен и ползотворен ден!

									Христина

Христина

Отговори (1)   

											Антоанета Ненова

Антоанета Ненова

08.11.2013

Отговор: Съгл.чл.446 ал.1 т.1 във вр. с ал.2 от ГПК следва да удържате 1/4 от заплатата, след като приспаднете от нея дължимите суми за данъци и за задължителни осигурителни вноски. Т.е. ако след приспадане на посочените суми се получава остатък от 251,75 лв. - то от него трябва да удържите 1/4 = 62,93 лв.


За повече информация: http://advocatnenova.blogspot.com/ | За контакти

Популярни въпроси - Правни казуси

Виж всички въпроси

Наследствена земя Съсобственик съм на 3 декара наследствена земя със статут Ливада( в договора е записано кой коя част от земята може да ползва), искам да я заградя и... Последен отговор - 19.09.2018 от Катя

4 Отговори

Стари нотариални актове Здравейте! Имам къща, която от как е построена пет пъти е сменяла собственика си. Освен собствения си нотариален акт аз имам предишните два. Трябва ми... Последен отговор - 16.09.2018 от адв.Галина Чанкова

4 Отговори

Отказ от наследство Здравейте, през 1992 г. с решение на Поземлена комисия държавата възстановява имоти - земи и гори на покойния ми прадядо в провинция, починал през 70-те... Последен отговор - 17.09.2018 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Помощник на ЧСИ ми взе неправомерно парите Здравейте! Поради стечения на обстоятелствата имам 3 запора от трима ЧСИ. В службата ми всеки месец ми удържат по ведомост сума (за самотен родител с... Последен отговор - 18.09.2018 от Бисер Захариев

2 Отговори

Помощник ЧСИ запорира банковата ми сметка и ми взе неправомерно парите. Упорито... Здравейте! Поради стечения на обстоятелствата имам 3 запора от трима ЧСИ. В службата ми всеки месец ми удържат по ведомост сума (за самотен родител с... Последен отговор - 18.09.2018 от адв. Симеонова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив