Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Запор

11.01.2019 - Правни казуси - 1 Отговори     (0)

Здравейте!
Може ли да ми кажете, какво би следвало да се удържа при запор. Ще получавам чиста заплата в размер на 850лв. Имам две деца под 18г. Не знам дали правилно съм разбрала, но от 850лв вадя МРЗ- 560лв и на разликата, в случая 290лв ще се направи удръжка в размер на 1/4? Правилно ли е, или от нетната заплата директно се удържат 1/4? Благодаря ви предваретелно!

									Теодора

Теодора

Отговори (1)   

											Адвокат Николина Митова

Адвокат Николина Митова

11.01.2019

Отговор: Здравейте,

точната разпоредба на чл. 446, ал. 1 от ГПК, която е приложима в случая е следната:
Чл. 446. (1) Ако изпълнението е насочено върху трудовото възнаграждение или върху друго каквото и да е възнаграждение за труд, както и върху пенсия, чиито размери са над минималната работна заплата, може да се удържа само:
1. ако осъденото лице получава месечно възнаграждение в размер между минималната работна заплата и двукратния размер на минималната работна заплата - една трета част, ако е без деца, и една четвърт част, ако е с деца, които издържа."
Т.е. от нетната Ви заплата следва да се удържи 1/4.



За контакти

Популярни въпроси - Правни казуси

Виж всички въпроси

Възбрана на имот от ЧСИ Здравейте, има ли вариант да продам жилище с Възбрана от ЧСИ, свързана с плащане на издръжка на дете до 18г. Демек жилището ще ми е гарант че ще плащам... Последен отговор - 20.12.2021 от адвокат Милена Миткова

3 Отговори

Смяна на нотариален акт Здравейте.Имам нотариален акт за учредено право на строж но след изминати 2 години зградата е построена и получих копие от Акт 15 и удостоверение за... Последен отговор - 19.01.2022 от Иван Стоянов

3 Отговори

Продажба на имот с Възбрана Здравейте, има ли вариант да продам жилище с Възбрана от ЧСИ, свързана с плащане на издръжка на дете до 18г. Демек жилището ще ми е гарант че ще плащам... Последен отговор - 19.12.2021 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Възбрана на имот от ЧСИ Здравейте, има ли вариант да продам жилище с Възбрана от ЧСИ, свързана с плащане на издръжка на дете до 18г. Демек жилището ще ми е гарант че ще плащам... Последен отговор - 19.12.2021 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

правни въпроси Съсобственник с 1/2 ид.част от къща По новия кадастр.план е двуетажна , а по стария едноетажна.Другият съсобственик е зет ми с когото не сме в добри... Последен отговор - 16.01.2022 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив