Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Закон за етажната собственост

17.09.2014 - Съседи - 2 Отговори     (0)

Кога имам право да не заплащам общите разходи на етажната собственост?
В моя случай жилището ми е необитаемо на груб строеж и в него не се извършват никакви ремонтни дейности. Освен това след откриване на личните си партиди за ток и вода, същите съм ги спряла съвсем в съответните организации.

									Пачева

Пачева

Отговори (2)    Коментара (1)

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

17.09.2014

Отговор: Съгласно ЗУЕС - чл.51, (1) (Изм. и доп. - ДВ, бр. 57 от 2011 г.) Разходите за управление и поддържане на общите части на етажната собственост се разпределят поравно според броя на собствениците, ползвателите и обитателите.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 57 от 2011 г.) Не се заплащат разходите по ал. 1 за деца, ненавършили 6-годишна възраст, както и от собственик, ползвател и обитател, който пребивава в етажната собственост не повече от 30 дни в рамките на една календарна година.
За отсъствието се уведомява писмено домоуправителят.



За повече информация: http://mitkovalawyers.com | За контакти

											Пачева

Пачева

17.09.2014

Коментар: Благодаря за бързия отговор.
Необходимо ли е съгласието на общото събрание ?



За контакти

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

17.09.2014

Отговор: Не е необходимо, достатъчно е само уведомление до домоуправителя. Общото събрание може да вземе решение, собствениците, които не живеят там да плащат до 50% от разходите. Ако няма такова решение, пускате уведомление и не дължите нищо.


За повече информация: http://mitkovalawyers.com | За контакти

Популярни въпроси - Съседи

Виж всички въпроси

ползване на паркоместа в общ двор от УПИ само от собственици на ид ч Доб ден, 1-Нашето УПИ се състои от 1/3 собственици на СО на ид ч на УПИ и 2/3 собственици на СО с право на строеж. 2- Сградите (2 ) са само в режим на ЕС от 2014 г,... Последен отговор - 27.06.2023 от Кристина Найденова

2 Отговори

Договор за разпределяне на ползването Здравейте,вече сте запознати с нов казус относно съсобствен парцел със сгради индивидуална собственост!Реално официално вече се знае,че парцела е... Последен отговор - 7.08.2023 от адвокат Милена Миткова

2 Отговори

Съсед Здравейте.Значи запознати сте с моя казус!Значи става въпрос за един съсобствен парцел в който има 2 вили,като всяка си е със индивидуален собственик.От... Последен отговор - 2.05.2023 от адвокат Милена Миткова

1 Отговори

Изповядване на сделка Здравейте,запознати сте с моя казус.Две самостоятелни вили във съсобствен парцел.Другата седмица предстои изповядване на сделката,но все упорито се... Последен отговор - 25.08.2023 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

Гараж на границата Здравейте. На границата на имота ми е построена къщата на съседа ми(заварено положение). Искам точно там да сложа бетонен гараж(залепен до къщата му).... Последен отговор - 18.02.2024 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив