Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Възбрана на имот

10.02.2019 - Продажба на имот - 1 Отговори     (0)

Здравейте моят въпрос е следният.След развод с жена ми получих възбрана на нейната част на имота в който живея.Възможно ли е това след като в разводното дело пише , че нямаме претенции един към друг, нямаме кредити до това време и апартамента остава да се ползва от мен.

									Пламен

Пламен

Отговори (1)   

											адв. Симеонова

адв. Симеонова

10.02.2019

Отговор: Здравейте!

Това, което питате е напълно възможно.
Макар че се съмнявам да става дума за възбрана - предполагам по-скоро, че е вписана искова молба от нейно име срещу Вас. Ако съм права - това почти сигурно е иск за съдебна делба на имота, който е останал "ДА СЕ ПОЛЗВА" от Вас, но е съсобствен на двама ВИ (ако е придобит по време на брака). Сега въпросната дама иска да се освободи от тази съсобственост и е завела иск за делба - очаква да й платите нейния дял, вероятно. Или пък не Ви е простила и иска да Ви дразни...
Ако пък не съм права и действително има наложена възбрана, най-вероятно е по изпълнително дело - имате ли деца, на които да дължите издръжка? (дори и да я плащате ре довно ЧСИ има право да Ви наложи възбрана)
Колкото до декларации от типа "нямаме претенции един към друг", те са само прах в очите...
Към момента може да нямате, но утре да възникнат.
А никой не може да се откаже от бъдещи претенции - такъв отказ е недействителен.
Така че, не разчитайте на това - идете и проверете от кого и за какво е наложено ограничението.( Ако действително е възбрана, вероятно е за издръжка - ако нямате деца, може при развода да сте договорили издръжка на бившата съпруга или да имате друго плащане към нея, за което тя да е поискала вписване на възбрана.)

Проверете и пишете пак!

С поздрав: адв. Симеонова

София, ул. "Христо Белчев" 18
тел. 0884 94 52 56 или 0898 20 60 91
имейл: advokatsimeonova@yahoo.com



За повече информация: http://exlege.bg | За контакти

Популярни въпроси - Продажба на имот

Виж всички въпроси

продажба на недвижим имот-къща с дворно място Имотът е собственост на гражданка на Шотландия. Имаме нот. заверено безсрочно пълномощно ,декларация по чл.264 нот. заверена през м. април... Последен отговор - 16.01.2019 от Адвокат Николина Митова

3 Отговори

Недвижимо имущество Здравейте!Искам да попитам.Майка ми иска да продаде апартамента.Той е закупен по-време на брак със вторият и съпруг.След което тя се развежда с него и... Последен отговор - 3.02.2019 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

възстановяване на одържавен имот Собственик съм на дворно място с масивна къща в Бояна, София, но през 1964 г. е извършено одържавяване на 150 кв.м от дворното място, като това е станало с акт... Последен отговор - 3.02.2019 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори

Продажба имот Здравейте, ЧСИ продава апартамент, по което и.д. взискателят е вписал искова молба и решението е в негова молза (обявява длъжника за собственик на... Последен отговор - 20.01.2019 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори

Възбрана на имот Здравейте моят въпрос е следният.След развод с жена ми получих възбрана на нейната част на имота в който живея.Възможно ли е това след като в разводното... Последен отговор - 10.02.2019 от адв. Симеонова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив