Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Връщане на компенсации при продажба на имот купен с лихвоточки

29.03.2012 - Правни казуси - 1 Отговори     (0)

През м.12.2003г. закупих имот в гр.Пловдив.Част от дадените пари при покупката са от изплатени лихвоточки. В нотариалният акт е записано, че договора е сключен при условията на ЗУЖВГМЖСВ и при извършване на вещно-правни сделки да се има в предвид разпоредбите на параграф 4а от ДРЗУЖВГМЖСВ. Сега м.03.2012г. същият този имот го продавам.Въпросите са ми:
1.Трябвали да върна на Общината изплатените ми лихвоточки при покупката на имота,след като той ми е бил основен повече от 5 години?
2.При изповядване на сделката пред Нотариуса, декларацията която трябва да подпиша е,че знам за това си задължение, т.е. да върна парите или че съм ли върнала?

									d1d1d1

d1d1d1

Отговори (1)   

											Маргарита Генкова

Маргарита Генкова

03.04.2012

Отговор: Здравейте, след като сте го притежавали повече от 5 год. няма какво да връщате, нямате право да го продавате преди да сте навършили 5 год.,т.е. имате право, но тогава се връщат парите, а Вие реално го притежавате много повече от 5 год., кой Ви каза за тази декларация, която трябва да подпишите пред нотариус? Пред нотариус се попълват други декларации, по цл. 264,ал.1 че нямате данъчни задължения и по чл.25,ал.7 че сте български гражданин и гражданско с-ние, т.е. женен, нежен, разведен и т.н.


За повече информация: http://www.largo.portalimoti.com, e-mail: largo_imoti@abv.bg; 0888/654338; 032/643-940 | За контакти

Популярни въпроси - Правни казуси

Виж всички въпроси

Собственост на земя Здравейте, имам жилище в парцел ХХХХ, 10% от общите части, включително върху правото на строеж в парцела, който е около 500 кв. В общината не знаят земята... Последен отговор - 16.04.2018 от Адвокат Николина Митова

4 Отговори

наследствен имот с двама наследници -част от имота прехвърлен на единия после... здравейте искам да попитам от два парцела в единия има построена къща на два етажа от които единия етаж (2) е с нот.акт на брат ми по давност. умират... Последен отговор - 11.04.2018 от Адвокат Николина Митова

3 Отговори

Наводняване на сутерен Закупих търговско помещение на две нива (приземно и сутерен) през 2014 г. Месеци след придобиване на собствеността, сутеренът прогизва - стените са мокри... Последен отговор - 16.04.2018 от Адвокат Николина Митова

3 Отговори

Подялба на имот при съжитество на семейни начала Здравейте, с партньора ми,с който сме във фактическо съжителство и имаме общо дете, придобихме апартамент преди 6 г, като в Нотариалния акт сме записани... Последен отговор - 16.04.2018 от адвокат Ивалина Димитрова

1 Отговори

ОБЩИ ЧАСТИ НА ЖИЛИЩНА СГРАДА ПЛОЩА ПОД ТАРАСИТЕ НА ЖИЛИЩНА СГРАДА ОБЩА ЧАСТ ОТ СГРАДАТА ЛИ Е? ИМА ЛИ ПРАВО ОБЩИНАТА ДА ВЗЕМА НАЕМ ЗА ТАЗИ ПЛОЩ??? Последен отговор - 13.04.2018 от адвокат Милена Миткова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив