Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Удостоверение за наследници

13.08.2018 - Правни казуси - 2 Отговори     (0)

Здравейте! Единствен наследник ли е преродена несъща сестра? За да съм по-конкретна става въпрос за човек загинал при Отечествената война. Той оставя за наследник един син. Съпругата му се омъжва повторно и от втория брак има дъщеря. При смърт на сина, който не е женен и няма деца, единствено преродената сестра ли се явява наследник на първия съпруг на майка си или в удостоверението се вписват и наследниците на братята и сестрите на починалия в Отечествената война?

									Stanimira

Stanimira

Отговори (2)   

											Адвокат Николина Митова

Адвокат Николина Митова

14.08.2018

Отговор: Здравейте,

съветът ми е да се консултирате с адвокат, който да прегледа удостоверението за наследници и други приложими документи, тъй като запитването не е съвсем ясно, още повече че наследодателят е починал преди влизане в сила на настоящия Закон за наследството.



За контакти

											адв. Симеонова

адв. Симеонова

17.08.2018

Отговор: Здравейте, Станимира!

Много е важна последователността, в която са починали съответно бащата и синът му. Това ще определи и наследяването. И още нещо - когато бащата е загинал, все още ли е бил в брак със съпругата, както и от колко години. (от това зависи дали тя е наследила или не и, ако да, в какъв размер).

С поздрав: адв. Симеонова
София, ул. "Христо Белчев" 18
тел.0884 94 52 56 или 0898 20 60 91
имейл: advokatsimeonova@yahoo.com



За повече информация: http://exlege.bg | За контакти

Популярни въпроси - Правни казуси

Виж всички въпроси

Възстановяване на земеделска земя Здравейте, свекър ми е наследник на 60 дка земеделска земя в землището на с.Ярджиловци обл. Перник, въпроса ми е какво да предприеме, като когато са били... Последен отговор - 14.09.2020 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

наследство делба от 19 1 1949 на наследство по опис между трима братя три сестри и тяхната майка трите сестри омъжени вече получават равни по стойност дялове двамата... Последен отговор - 2.12.2020 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Обсебен Съсобствен Имот Наследих от баща си процент в магазин който той е получил от реституция. Магазина има много съсобственици. Трима човека, мажоритарен собственик 51%, друг... Последен отговор - 18.10.2020 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Моля за отговор Здравейте, Съгласн чл. 14, ал. 4, ЗУЕС, Едно лице може да представлява най-много трима собственици и/или ползватели. Колко гласа има общо, като брои и себе... Последен отговор - 3.09.2020 от адв. Симеонова

1 Отговори

пари при чси имам задържани 6000лв през последните 8 години одържани ми от инвалидната ми пенсия от 200лв всеки месец но не са разпределени до сега на... Последен отговор - 31.10.2020 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив