Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

трудово-правни отношения

08.04.2021 - Правни казуси - 2 Отговори     (0)

Здравейте!
Работя с трудов договор чл.67,ал.1,т.1 във вр.с чл.70,ал.2 от КТ.
В момента съм в отпуск по болест/ковид/.Пенсионер съм.
След изтичане на отпуска по болест,желая да прекратя трудовия договор.
В договора е посочено,че трябва да подам 1 месечно предизвестие за напускане.
Мога ли да подам предизвестие за напускане, заедно с молба за неплатен отпуск?
Докато трае предизвестието,аз да съм в неплатен отпуск.
Не искам повече да се връщам на работа.
Имам ли право или не и на какво основание от КТ?

БЛАГОДАРЯ ВИ!

									красимира йорданова

красимира йорданова

Отговори (2)   

											Адвокат Николина Митова

Адвокат Николина Митова

08.04.2021

Отговор: Здравейте, Красимира Йорданова,

възможно е да подадете предизвестие за прекратяване на трудовия договор и молба за ползване на неплатен отпуск по време на предизвестието. Съгласно чл. 160, ал. 1 от Кодекса на труда работодателят по искане на работника или служителя може да му разреши неплатен отпуск независимо от това, дали е ползувал или не платения си годишен отпуск и независимо от продължителността на трудовия му стаж.



За контакти

											адв.Галина Чанкова

адв.Галина Чанкова

10.04.2021

Отговор: Здравейте госпожо Йорданова!
От написаното става ясно, че имате договор със срок на изпитване, който не може да е по-дълъг от 6 месеца и очевидно е уговорен в полза на работодателя, след като по отношение на Вас важи клаузата, че при евентуално прекратяване трябва да подадете 1- месечно предизвестие.
В този смисъл - няма законова пречка да подадете молба за прекратяване на трудовото правоотношение и преди да е изтекъл срока, стига да спазите 1- месечния срок, както няма и законова пречка през това време, докато изтече 1- месечният срок да сте в неплатен отпуск, но трябва да посочите искането си.
С уважение,
адв. Г. Чанкова
София, ул. Три уши, 1
телефон 0887 201 222



За контакти

Популярни въпроси - Правни казуси

Виж всички въпроси

придобиване на общински имот Моля ,обяснете ми какво трябва да направя ,за да придобия държавна ,а после актувана като общинска земя.Имаме построена къща 1965 година на тази земя и я... Последен отговор - 26.11.2022 от адв.Галина Чанкова

3 Отговори

Наследник на чичо ми Чичо ми остана вдовец.Те нямат деца.Аз и брат ми сме племенници от страна на леля ми,а чичо ми има един племенник.Няма други живи роднини.След смъртта на... Последен отговор - 24.10.2022 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

съсобственост на УПИ с ид части Здравейте, Живея в УПИ от 2 блока с дворно място. Съсобствениците има с ид части и такива с право на строеж.Съсобствениците на ид части си правят... Последен отговор - 20.11.2022 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори

съсобственост на парцел в ид части Доб ден, Правите ли правни консултации по съсобственост на имот в ид части ? Правите ли искови молби до граждански съд ? какъв е вашия хонорар за правна... Последен отговор - 20.11.2022 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори

съсобственост в ид части Доб ден, Правите ли правни консултации по съсобственост на имот в ид части ? Правите ли искови молби до граждански съд ? какъв е вашия хонорар за правна... Последен отговор - 20.11.2022 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив