Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Такса смет на паркомясто

26.02.2021 - Данъци и такси - 2 Отговори     (0)

Паркомястото се намира в жилищна сграда на ниво (-2). Същото е декларирано в общината. Има осветление в подземния паркинг. Въпросът ми е: Трябва ли да плащам такса смет за него?

									Здравко Алексиев

Здравко Алексиев Друго
София

Отговори (2)   

											Адвокат Николина Митова

Адвокат Николина Митова

26.02.2021

Отговор: Зависи как е описано паркомястото в нотариалния акт, дали като идеални части от правото на собственост върху поземления имот, тъй като паркоместата не са самостоятелни обекти според Закона за устройство на територията.


За контакти

											адв.Галина Чанкова

адв.Галина Чанкова

13.03.2021

Отговор: Здравейте господин Алексиев!
С направените изменения през 2015 година в ЗУТ / Закона за устройствтото на територията в чл.37, ал.4, бе регламентиран и статута на паркоместата, а именно:
1.С инвестиционния проект в паркинг-гараж със статут на самостоятелен обект в сградата;
2. Паркинг-гараж със статут на обща част в сградата;
3. Отделни места за паркиране със статут на принадлежност към съответните самостоятелни обекти в сградата.;
Т.е., в зависимост от това, кой от посочените статути е налице, ще бъде определено и заплащането на такса смет.
С уважение,
адв.Чанкова
София, ул. Три уши, 1
телефон за връзка: 0887 201 222



За контакти

Популярни въпроси - Данъци и такси

Виж всички въпроси

Местни данъци и такси Здравейте. През 2016 година се снабдих с Констативен нотариален акт по документи за имот (ателие), за който никога преди това не е имало документ за... Последен отговор - 18.10.2020 от адв.Галина Чанкова

4 Отговори

Съдебна делба на 1/2 ид.част от имот Нотариалните, съдебни и държавни такси при делбата ще се изчисляват на база на данъчната оценка на целия имот или само на частта, която е предмет на... Последен отговор - 6.03.2021 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Такса смет на паркомясто Паркомястото се намира в жилищна сграда на ниво (-2). Същото е декларирано в общината. Има осветление в подземния паркинг. Въпросът ми е: Трябва ли да... Последен отговор - 13.03.2021 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Питане за ддс В рамките на 12 месеца физическо лице продава получени по наследство апартамент, парко место и гараж на един адрес. Имат акт 16 преди повече 10 години, не... Последен отговор - 14.09.2020 от адв. Симеонова

1 Отговори

Имате проблем стакса смет за паркомясто ... Паркомястото се намира в жилищна сграда на ниво (-2). Същото е декларирано в общината. Има осветление в подземния паркинг. Въпросът ми е: Трябва ли да... Последен отговор - 3.04.2021 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив