Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Строеж на къща

17.10.2017 - Строителство - 2 Отговори     (0)

Здравейте, имаме имот в около 900кв и в негонима вече една жилищна постройка 35кв и искаме да построим още една къща от около 65-70кв (тип сглобяема дървена къща) , но в същия имот има и една барака(необитаема) 17кв, която разбрахме че се води и тя жилищна сграда.. та въпроса ми е можем ли да строим преди да сме я съборили, т.е да има 3 жилищни сгради в един имот?

									Donika

Donika

Отговори (2)   

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

17.10.2017

Отговор: Какво можете да строите там, с питане по форуми няма как да разберете. Единственият начин е да подадете заявление за издаване на виза за проектиране. От нея става ясно какво точно, къде точно в имота може да строите. Огромно значение има и дали съществувщата жилищна сграда е законно построена. Ако е, тогава може да се пристроява/достроява и т.н.
Най-лесно е да посетите отдел "Архитектура" на съответната община и там служителите ще Ви обяснят, като преди това видят заедно с Вас какво предвоижда подробния устройствен план за Вашето място и какви сград иима нанесени при тях в плана.



За повече информация: http://mitkovalawyers.com | За контакти

											адв.Галина Чанкова

адв.Галина Чанкова

22.10.2017

Отговор: Здравейте!
Няма механизъм по който може да Ви се отговори в интернетното пространство, освен да Ви се даде съвет.
Следва или лично, или чрез упълномощено лице на основание чл.140, ал.1 от ЗУТ да се обърнете към съответната Община и да поискате издаване на виза за проектиране.
Тя представлява копие на действащия ПУП /подробен устройствен план / на поземления имот и съседните му, с нанесени съществуващи сгради, линии на застрояване и допустими височини, както и посочени параметри на застрояване , съгласно нормата на чл. 140, ал. 2 от ЗУТ.
Издаването на виза или отказът от издаване представляват индивидуален административен акт , съгласно чл.21, ал.3 от АПК, което означава, че може да се обжалва по административен ред, ако отговорът не Ви удовлетворява.
Но, не във всеки случай следва да бъде издадена задължително такава виза и това се определя от вида на застрояване. Има разбира се и особености при обжалването , поради което моят съвет е да се обърнете на место към адвокат.
Успех Ви пожелавам!
С уважение,
адв.Чанкова
София, ул. "Три уши", 1, етаж 3, офис 1
телефон 0887 201 222



За контакти

Популярни въпроси - Строителство

Виж всички въпроси

Построяване на мансарда върху едноетажна къща Имам виза от общината за смяна на покрив. Искам да се повдигне зида и да се пизползва подпокривното пространство за жил нужди. Въпроса ми с колко трябва... Последен отговор - 20.03.2022 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори

Строеж върху стари основи Здравейте. Искам да купя къща на село, която е изгоряла преди около 10 години. Какъв е редът за строителство върху старите основи? В парцела има къща и... Последен отговор - 16.05.2022 от адвокат Милена Миткова

1 Отговори

Строителство Здравейте, законово ли е без съгласието на собствениците на сградата ,към прилежащият и калкан, да се изгражда от съседите, навес, който е закрепен към... Последен отговор - 2.04.2022 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори

Присъединяване към ЕВН без проект за строителство Здравейте, скоро си купихме парцел с цел да сложим караване в него и да ходим през уикендите. В парцела имате ток ( но уви партидата ни беше откраданта от... Последен отговор - 20.04.2022 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

Искам да направя двора си паркинг Ако закупя парцел със стара къща/ на калкан, в града с двор възможно ли е за година -две докато се появи нов кандидат да го купи/строи, - да съборя къщата... Последен отговор - от

0 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив