Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Рента на наследници

26.04.2014 - Земеделска земя - 2 Отговори     (0)

Здравейте,

Имаме сключен аренден договор с един човек. Преди месец той почина. Трябва ли сега, когато трябва да се дава рента за земята, тя да се разпределя съобразно дяловете на всеки наследник?

									Пламен

Пламен

Отговори (2)    Коментара (1)

											Таня Китик

Таня Китик

26.04.2014

Отговор: Починал е лицето, с което имате договор (арендатора) или лицето, което е подписало договора от страна на наследниците (арендодателя) ?


За контакти

											Пламен

Пламен

26.04.2014

Коментар: Почина лицето с което сме сключили договор /арендодателя/. Само с него е сключен договора.
Сега след смъртта му той има трима наследници - съпруга, син и дъщеря. Задължително ли трябва да разпределяме полагащата се рента съобразно дела на всеки наследник или може да платим само на един от тях - примерно на съпругата?



За контакти

											Таня Китик

Таня Китик

27.04.2014

Отговор: Можете да платите рентата на който и да е от наследниците на собственика на имота, който фигурира в удостоверението за наследство на името на собственика. А той от своя страна е длъжен да я разпредели между всички други наследници съобразно дела им. Ако трябва да се спазват абсолютно точно разпоредбите на законодателството следва Вие да изплащате лично дела на всеки един от наследниците. Ако заплащате само на един от тях би следвало той да има пълномощно от останалите за получаване на цялото полагащо се количество рента или парично плащане. Но това на практика е неприложимо в мнозинството от случаите и арендаторите плащат само на един или някои от наследниците, които поемат ангажимента да разпределят плащането между всички или според устните уговорки между тях. Добре е към разписката или документа, с който давате рента лицето, което я взима да подписва декларация, че получавайки рентата за целия имот поемат задължение да я разпределя между всички наследници.


За контакти

Популярни въпроси - Земеделска земя

Виж всички въпроси

продажба земеделска земя Здравейте,наследници сме на 30 декара поземлен имот :аз,сестра ми и майка ни !Искам да продам моята част.Опитах да разговарям със сестра ми за да стигнем... Последен отговор - 16.09.2018 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Изплащане на част от рента Имам подписан договор с арендатор за наем на 10 дка земеделска земя, който изтича настоящата година. Аз не поднових договора със стария арендатор, а... Последен отговор - 3.09.2018 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

аренден договор. здравейте, купих земеделска земя на 05.09.2018 с аренден договор сключен през 2015 но влизащ в сила на 01.10.2018. Могали да разваля договора следкато не е влязал в... Последен отговор - 18.09.2018 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

Как да разбера обработва ли се земеделската ми земя? Собственик съм на 12 дка земеделска земя, четвърта категория. Преди няколко години арендаторът ми заплати еднократно рента, но след това представи... Последен отговор - 16.09.2018 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори

закупуване на прилежаща площ към сграда - апартамент притежавам апартамента от 07.01.2016 год.но ми искат да заплатя -сума по чл.27а,ал.4 от ЗСПЗЗ/-от10.02.2011-10.01.2016г предходни години правилно ли е това .Как се... Последен отговор - 16.09.2018 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив