Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Разваляне на покупко-продажба на къща

04.06.2014 - Продажба на имот - 2 Отговори     (0)

Здравейте, мой роднина, който няма свои деца, прави покупко-продажба на къща, в която имат 1/6 дял наследниците на жена му, на трето лице. с което не е в роднинска връзка. Стойността на сделката е 9 хил.лв. (много по-ниска от данъчната оценка). Парите за сделката не са превеждани по банков път. Два дни след това той умира, а след шест дни сделката е вписана в регистъра. Въпросът ми е: Може ли такава покупко-продажба да се развали? Има ли срокове за вписване в регистъра и може ли в нотариалния акт да се посочи кои части точно притежават наследниците на жена му, като преди това те не са посочени.

									emilia

emilia

Отговори (2)   

											Десислава Щебетовска

Десислава Щебетовска

05.06.2014

Отговор: Продал е къщата абсолютно съзнателно и нотариуса не е намерил пречка за осъществяване на сделката. Следователно казуса е приключен според мен. След като, вече покойния човек, е решил да продаде собствено недвижимо имущество, какво значение има дали е умрял след два дни? А ако беше живял още 20 години какви претенции биха имали наследниците на жена му към неговия имот? Като собственик всеки може да се разпорежда както иска със собствените си имоти докато е жив!


За повече информация: http://imot.goddess.bg | За контакти

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

05.06.2014

Отговор: Той е продал собствените си 5/6 идеални части от имота. Плащания по сделки с цена под 10 000 лева, не минават по банков път. Единствената възможност е иск по чл.33, ал.2 от Закона за собствеността. Той е възможен, ако делът не е бил предложен за закупуване първо на другите съсобственици и ако от узнаването за продажбата не са минали повече от два месеца.


За повече информация: http://mitkovalawyers.com | За контакти

Популярни въпроси - Продажба на имот

Виж всички въпроси

Делене на Апартамент Как мога да осуетява подялбата на апартамента. Аз предпочитам аз или тя да го купи. Ако само тя иска подялба пристъпва ли се към съдебна такава Последен отговор - 24.08.2018 от адв. Симеонова

1 Отговори

имоти Здравей те! Въпроса ми е следния?След като преди 4мес.баща ми почина наследници станах ме ,майка ми половината от апартамента и по една осма на мен,брат... Последен отговор - 7.09.2018 от адвокат Димитър Петков

1 Отговори

Продажба на наследнически гори Наследническата ни гора е продадена с пълномощно издадено от секретарката на кметството и заверено от заверено от същите . Пълномощното е издадено на... Последен отговор - 17.09.2018 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори

Продажба на наследнически гори Наследническата ни гора е продадена с пълномощно издадено от секретарката на кметството и заверено от същите . Пълномощното е издадено на името на... Последен отговор - 17.09.2018 от адвокат Милена Миткова

1 Отговори

Продажба на имот Здравейте, става дума за продажба на имот, който по нотариален акт е административна битова сграда 100кв.м. към фамилна ферма с прилежащото му дворно... Последен отговор - 19.09.2018 от адвокат Милена Миткова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив