Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

разширяване на стара постройка от 24 м2 на 40 м2 в парцел с по 50% идеални части за ползване

28.08.2018 - Правни казуси - 1 Отговори     (0)

Здравейте! Преди 3 години закупих имот в гр.София - част от 2-фамилна къща близнак с право на ползване на 50% от идеалните части на парцела, който е 540 м2. До момента все още съседката не желае да сключим споразумение за ползване на тези идеални части. Преди 18-20 месеца тя си разшири самостоятелната лятна кухня от 24 м2 на 40 м2 без да ме пита и иска разрешение от мен, като отля нови бетонни основи и вдигна стени с итонг. Сега иска от мен да дам съгласието си да си извади скица от Кадастъра, като там е обявила, че е допусната грешка при измерването на имота преди 3 години, когато аз купувах дела на другите съсобственици. За такова преустройство не трябва ли да има предварително разрешение от Архитектурния отдел на общината, съответно със заверени планове? Благодаря предварително за отговора.

									Захари

Захари

Отговори (1)    Коментара (1)

											Адвокат Николина Митова

Адвокат Николина Митова

31.08.2018

Отговор: Здравейте,
не се изисква одобряване на инвестиционни проекти за издаване на разрешение за строеж за строежите от допълващото застрояване по чл. 46, ал. 1 от ЗУТ (като летни кухни), освен ако с решение на общинския съвет е предвидено друго, но се изисква разрешение за строеж. Препоръчвам да подадете писмено запитване в архитектурния отдел на съответната община дали се изисква издаването на разрешение за строеж за извършения строеж и дали е издадено такова.



За контакти

											Захари

Захари

31.08.2018

Коментар: Благодаря за изчерпателният и ясен отговор!


За контакти

Популярни въпроси - Правни казуси

Виж всички въпроси

Височина на магазин за нехранителни стоки Здравейте, въпросът ни е следния, кооперацията на съседите ни с които сме на калкан е въве-дена в експлоатация 1999г., като сграда с два ,три етажа в едно с... Последен отговор - 20.03.2023 от Алексан Чубукчиян

4 Отговори

Наследство след смърт на единия съпруг Здравейте Съпруга ми е наследник на бащиния имот. Аз като негова съпруга ще получа ли наследство върху този имот, ако той почине преди мен? Последен отговор - 18.02.2023 от адв.Галина Чанкова

3 Отговори

Трудов стаж и клас прослужено време Здравейте! Оказва се,че в една администрация служител с 1 година стаж и служител с 30 години стаж и с по-висока квалификация на еднакви длъжности са с... Последен отговор - 28.01.2023 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

казус за продажба на имот Здравейте! Казусът е следният: Искаме да продадем селска къща и имот от няколко години, но не можем да открием една от наследничките. Търсихме я къде ли... Последен отговор - 4.03.2023 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Незавършен строеж, може ли да се узакони Здравейте, закупихме дворно място със строеж, който не е завършен, построен е само приземен етаж,няма покрив, на плоча е. Нямаме никакви документи,... Последен отговор - от

0 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив