Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Работа на граждански договор

30.10.2019 - Други - 3 Отговори     (0)

Здравейте!Получавам обещетение за безработица. Ще ми спрат ли обещетението от НОИ,ако започна работа на ГД на МРЗ? Трябва ли да информирам НОИ ако подпиша такъв договор?

									Татяна Илиева

Татяна Илиева

Отговори (3)   

											Адвокат Николина Митова

Адвокат Николина Митова

31.10.2019

Отговор: Здравейте, Татяна Илиева,

започване на трудова дейност, за която лицето подлежи на задължително осигуряване по КСО, е основание за прекратяване на обезщетение за безработица.
Гражданският договор не подлежи на регистрация в НАП.



За контакти

											адв. Симеонова

адв. Симеонова

04.11.2019

Отговор: Здравейте, г-жо Илиева!

Отговорът на колегата Митова е точен.
Искам само да добавя, че дори да не информирате НОИ, информацията ще пристигне при тях автоматично, с внасяне на вноските за осигуряване, каквито работодателят е длъжен да прави за Вас.

С поздрав: адв. Симеонова

София, ул. "Христо Белчев" 18
тел. 0884 94 52 56 или 0898 20 60 91
имейл: advokatsimeonova@yahoo.com



За повече информация: http://exlege.bg | За контакти

											адв.Галина Чанкова

адв.Галина Чанкова

06.11.2019

Отговор: Здравейте госпожо Илиева!
Имате право на обезщетение за безработица и едновременно с това да работите по граждански договор, стига възнаграждението, което получавате по гражданския договор да е по-малко като размер от минималната работна заплата към момента на сключването му.
Правото на обезщетение при безработица е уредено в чл.54А от кодекса за социално осигуряване и може да прочетете точно уредбата.
С уважение,
адв.Чанкова
София, ул. Три уши, 1, етаж 3, офис 1
телефон 0887 201 222



За контакти

Популярни въпроси - Други

Виж всички въпроси

Газифициране Здравейте. Живея в 4-етажна многофамилна жилищна сграда, като 3 етажа са мои, а 1 етаж е на един мой роднина. Преди години той се газифицира, но не ми е... Последен отговор - 11.07.2021 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

чси има ли срокове за връщане на задатък при публична продан вече 7месеца не са ми върнали парите Последен отговор - 31.10.2021 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Счупена долна челюст На официален футболен мач ми счупиха долната члюст в игрова ситуация. Мога ли да осъдя лицето, което ми причини телесната повреда? Стана по време на мач,... Последен отговор - 6.06.2021 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

публична продан има ли срокове за връщане на задатък при публична продан вече 7месеца не са ми върнали парите Последен отговор - 25.10.2021 от адв. Симеонова

1 Отговори

Терен пред блока Здравейте, блока ни е построен през 1962г. с отстъпено право на строеж върху държавна земя заедно с теренa пред блока. Можем ли по някакъв начин да закупим... Последен отговор - от

0 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив