Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

продажба на наследствено дворно място

21.06.2018 - Продажба на имот - 2 Отговори     (0)

Наследници сме на дворно място 405 кв.м, което е отчуждено през 1973 г. Целият парцел с къща и двор е 805 кв.м .През 1992 г. връщат правото на собственост с Решение срещу обезщетение на общината , като дворно място с реални граници, и то в същото УП на къщата и двора. Дворното място е зад къщата и двора без път. През 2010 г.собственика на къщата и 400 кв. м продава на друг собственик, който построи още една къща в мястото.
Така ние оставаме съсобственици. Направих опит за процедура по допускане на ПУП за делба.. Подадохме заявление до общината .Архитекта ме увери ,че може да се раздели на две УПИ-та и да се отдаде път до мястото. Отговора на кмета беше , че трябва да направя кадастрално заснемане на новопостроените сгради и попълване на плана. Направих го .Новият собственик получи Удостоверение за въвод в експлоатация, а аз отказ и прекратяване на процедурата. Ние наследниците искаме да продадем на трето лице, тъй като съсобственика няма желание да го купи. Моля, дайте съвет?

									Кики

Кики

Отговори (2)   

											Адвокат Николина Митова

Адвокат Николина Митова

27.06.2018

Отговор: За да продадете собствените Ви идеални части от поземления имот на трето лице, следва да получите декларация по чл. 33 от Закона за собствеността от другия съсобственик. Същата се заверява от нотариус.


За контакти

											адв.Галина Чанкова

адв.Галина Чанкова

01.07.2018

Отговор: Здравейте!
В описаният казус има въпроси, които следва да бъдат изяснени преди да се търси начин за продажбата. Какво имам предвид? Имам предвид, спазени ли са изискванията на чл.19 от ЗУТ при образуване на нови УПИ в зависимост от това за какво застрояване става въпрос.Как така, единият съсобственик получава въвод във владение, а на другия - отказ. Без съмнение, като съсобственици важи разпоредбата на ЗС, че следва да имате нотариално заверена декларация от другия съсобственик за евентуална продажба, но мисля, че има неясноти по казуса, които следва да бъдат изяснени при една консултация с адвокат лично на место.
Това е моето становище.
С уважение,
адв.Чанкова
София, ул. три уши, 1, етаж 3, офис 1
телефон 0887 201 222



За контакти

Популярни въпроси - Продажба на имот

Виж всички въпроси

Отделяне на таван с нотариален акт Здравейте! Имаме таван, който искаме да отделим като самостоятелен обект, със собствен акт. Каква е процедурата? Има вода, ще прокараме ток-... Последен отговор - 9.10.2018 от Галина

3 Отговори

Продажба на имот Здравейте, става дума за продажба на имот, който по нотариален акт е административна битова сграда 100кв.м. към фамилна ферма с прилежащото му дворно... Последен отговор - 19.09.2018 от адвокат Милена Миткова

1 Отговори

партиди -имот-консумативи разход продавача на имот трябва ли да ходи да прехвърля партиди на В и К и Енерго-дружеството или това става от купувача. Последен отговор - 22.10.2018 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

Въпрос за документи Дадох си всички документи,за продажба на брокер за недвижими имоти,нотариален акт,аренден договор,скица,данъчна оценка.Обаче връзката ми беше по... Последен отговор - 29.10.2018 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

оценка на етаж от къща с двор в Пазарджик Кой реално може да извърши оценка на етаж от къща с двор и отделен вход в гр. Пазарджик и каква е стойността на оценката. Последен отговор - 9.11.2018 от адвокат Милена Миткова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив