Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Продажба на имоти след три години от покупката

02.11.2022 - Продажба на имот - 1 Отговори     (0)

Здравейте
Искам да продам апартамент с паркомясто които съм закупил преди 4 /четири/ години.
Съгласно ЗДДФЛ - Чл. 13. (1) не са облагаеми:
1. доходите, придобити през данъчната година от продажба или замяна на:
а) (изм. - ДВ, бр. 95 от 2009 г., в сила от 01.01.2010 г.) един недвижим жилищен имот, ако между датата на придобиването и датата на продажбата или замяната са изминали повече от три години;
б) до два недвижими имота, както и селскостопански и горски имоти независимо от броя им, ако между датата на придобиването и датата на продажбата или замяната са изминали повече от 5 години;
Аз продавам един недвижим жилищен имот и едно паркомясто. Съобразено с чл13 от ЗДДФЛ аз колко имота продавам, един или два? Паркомястото отделен жилищен имот ли е? Как се третират тези продажби съобразени с чл.13 от ЗДДФЛ или пък съгласно други закони.Имам ли ангажименти пред НАП и какви? За да не бъде облагаема продажбата, трябва ли да чакам да изминат 5 /пет/ години от покупката?

									Вълю Вълчанов

Вълю Вълчанов

Отговори (1)   

											адв.Галина Чанкова

адв.Галина Чанкова

06.11.2022

Отговор: Здравейте господин Вълчанов!
Задали сте въпроса си няколко пъти във форума и аз отговорих подробно на питането Ви.
С уважение,
адв. Г.Чанкова



За контакти

Популярни въпроси - Продажба на имот

Виж всички въпроси

Продажба на апартамент с паркомясто Аз и съпругата ми сме купили от фирма инвеститор по един апартамент с по едно паркомясто /всеки от нас/ ново строителството. Сградата вече има... Последен отговор - 6.11.2022 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Покупко продажба на имот Аз като физическо лице съм Подписал с фирмата Инвеститор Предварителен договор за покупко-продажба на апартамент с паркомясто в начален етап от... Последен отговор - 1.11.2022 от адвокат Милена Миткова

1 Отговори

Продажба на къща построена с право на строеж през 1987год Здравейте!Случаят е много сложен!За това Ви моля за съдействие!През 1987год родители дават право на строеж на 1 син да построи в общ двор къща 48кв,като... Последен отговор - 13.11.2022 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори

Преупълномощаване на агенция ( прехвърляне права)-рискове? Здравейте, Продавам 2 мои поземлени имота по нотариален акт и три на баща ми като наследник на дядо ми в едно и също землище. Иска да ги купи агенция за... Последен отговор - 2.12.2022 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

Продажба на имоти след три години от покупката Здравейте Искам да продам апартамент с паркомясто които съм закупил преди 4 /четири/ години. Съгласно ЗДДФЛ - Чл. 13. (1) не са облагаеми: 1. доходите,... Последен отговор - 6.11.2022 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив