Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

продажба на имот

21.03.2017 - Продажба на имот - 1 Отговори     (0)

Здравейте,
преди година и половина аз и брат ми получихме жилището от майка ни, чрез покупко-продажба на данъчна оценка. Сега искаме да продадем това жилище на пазарна стойност. За разликата ще дължим данък печалба към общината. Как се смята този данък и приспада ли се разхода по продажбата от печалбата, която ще декларираме?

									Лора

Лора

Отговори (1)   

											Адвокат Николина Митова

Адвокат Николина Митова

21.03.2017

Отговор: Здравейте, облагаемият доход от продажба на недвижимо имущество се определя, като положителната разлика между продажната цена и цената на придобиване на имуществото се намалява с 10 на сто разходи. (така чл. 33, ал. 1 ЗМДТ). В случая разходите по продажбата (вероятно имате предвид държавни и нотариални такси и местен данък) не се приспадат.


За контакти

Тагове

здравейте

  

данък

  

продажбата

  

Популярни въпроси - Продажба на имот

Виж всички въпроси

Продажба на наследствен имот с възбрана върху част от него Здравейте, Наследници сме на имот /331 кв.м/ - двор с полумасивна жилищна сграда. Един от наследниците има възбрана за продажба на 1/8 идеална част от този... Последен отговор - 1.05.2022 от адв.Галина Чанкова

3 Отговори

Продажба на Имот Здравейте,имам следният казус;Имам клиенти за покупка на имот,ойто се намира в съсобствен двор,който не може да бъде разделен,поради липса на... Последен отговор - 27.02.2022 от адв.Галина Чанкова

3 Отговори

Документи за наследяване на земя Здравейте, преди няколко месеца разбрах от брокери(едните дойдоха до адрес, а другите изпратиха писмо),че наследявам малко земя. Понеже нямах... Последен отговор - 6.03.2022 от адв.Галина Чанкова

3 Отговори

Продажба на позмлен имот в регулация Здравейте, имам купувач за нивата, която от 2 години вече е в урбанизирана територия. Имам комбинирана скица на имота. Достатъчна ли е тази скица за да... Последен отговор - 20.04.2022 от адвокат Милена Миткова

2 Отговори

Здравей те! Въпросът ми е мога ли да придобия имот чрез недобросъвестно владеене? Става въпрос за къщата в която съм отрасъла,. Някога баба ми и дядо ми са получили право на строеж на общинска земя и не са купували.Била е едноетажна... Последен отговор - 1.05.2022 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив