Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

продажба на имот

29.12.2016 - Данъци и такси - 1 Отговори     (0)

Здравейте, закупих имот от родителите си тази година и в 2-месечен срок подадох в данъчното Декларация по чл.14 от ЗМДТ.
Родителите ми като продавачи имат ли законово задължение да отпишат имота от данъчната служба?

									Виктория

Виктория

Отговори (1)   

											адв. Симеонова

адв. Симеонова

02.01.2017

Отговор: Здравейте, Виктория!
Това, че Вие сте подали декларацията по чл.14 от ЗМДТ е достатъчно.
Продавачът не е длъжен, но МОЖЕ да подаде молба свободен текст, като приложи и нот. акт, в случай, че купувачът не е декларирал имота.
Във Вашия случай това не важи.

Усмихната и щастлива 2017!

С поздрав: адв. Симеонова
София, бул. "Васил Левски" 72
0898 20 60 91
0884 94 52 56
имейл: advokatsimeonova@yahoo.com



За повече информация: http://exlege.bg | За контакти

Популярни въпроси - Данъци и такси

Виж всички въпроси

Местни данъци и такси Здравейте. През 2016 година се снабдих с Констативен нотариален акт по документи за имот (ателие), за който никога преди това не е имало документ за... Последен отговор - 18.10.2020 от адв.Галина Чанкова

4 Отговори

Съдебна делба на 1/2 ид.част от имот Нотариалните, съдебни и държавни такси при делбата ще се изчисляват на база на данъчната оценка на целия имот или само на частта, която е предмет на... Последен отговор - 6.03.2021 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Такса смет на паркомясто Паркомястото се намира в жилищна сграда на ниво (-2). Същото е декларирано в общината. Има осветление в подземния паркинг. Въпросът ми е: Трябва ли да... Последен отговор - 13.03.2021 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Питане за ддс В рамките на 12 месеца физическо лице продава получени по наследство апартамент, парко место и гараж на един адрес. Имат акт 16 преди повече 10 години, не... Последен отговор - 14.09.2020 от адв. Симеонова

1 Отговори

Имате проблем стакса смет за паркомясто ... Паркомястото се намира в жилищна сграда на ниво (-2). Същото е декларирано в общината. Има осветление в подземния паркинг. Въпросът ми е: Трябва ли да... Последен отговор - 3.04.2021 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив