Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Право на наследство

31.10.2016 - Правни казуси - 2 Отговори     (0)

Аз съм първородно дете на баща ми. В ранна детска възраст той се развежда с майка ми и се жени повторно, като има и други наследници. Впоследствие емигрира в Турция, където живее до днес. Подозирам, че ще оформи завещание, като ме лиши от наследство. Въпросът ми е имам ли право на такова и дали е възможно оспорване на завещание в този случай?

									Анна Димова

Анна Димова

Отговори (2)    Коментара (1)

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

31.10.2016

Отговор: Как е решен въпроса от турските закони, не знам. Съгласно българското законодателство, можете тук да оспорвате завещание или дарение, което накърнява запазения Ви дял от наследството. И със сигурност ще спечелите делото. Не ми е известно дали в Турия има подобни разпоредби, касаещи запазен дял от наследство. Ще се наложи да нагажирате турски адвокат, който да Ви отговори на въпросите, както и да извърши справка дали баща Ви има имущество, какво и къде е в Турция. Остават въпросите баща Ви има ли българско гражданство още, както и дали има имущество тук. Ако отговорът е да и се наложи да водите дела, можете да ги водите и тук, съгласно разпоредбите на Кодекса на международното частно право.


За повече информация: http://mitkovalawyers.com | За контакти

											Анна Димова

Анна Димова

31.10.2016

Коментар: Благодаря за отговора!
Да, има и българско гражданство. Има имоти и в двете държави. Но ако те се прехвърлят приживе на наследниците му, които са пълнолетни? Вероятно една част от тях вече са на тяхно име.



За контакти

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

31.10.2016

Отговор: Ако имотите са прехвърлени преживе, можете да търсите запазен дял само, ако прехвърляенто е било чрез дарение. Това лесно можете да го установите със справка в Агенция по вписванията по ЕГН на баща Ви.


За повече информация: http://mitkovalawyers.com | За контакти

Популярни въпроси - Правни казуси

Виж всички въпроси

Придобиване на имот по давност Здравейте,живея във имот даден ми от чужд човек преди осем години,плащал съм му данъци,комуналните са на мое име,имам доста инвестирано във... Последен отговор - 21.01.2021 от адв.Галина Чанкова

4 Отговори

Особени представители при съдебна делба Здравейте, проведох няколко консултации за съдебна делба на имот с много собственици. Има много голяма вероятност да бъдат назначени няколко особени... Последен отговор - 27.05.2021 от адв.Галина Чанкова

3 Отговори

съсобственик Как законно и легално мога да потърся съсобственик, който не е на постоянния си адрес.Живущите на адреса твърдят, че няма такова лице, а и не са длъжни да... Последен отговор - 8.12.2020 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

трудово-правни отношения Здравейте! Работя с трудов договор чл.67,ал.1,т.1 във вр.с чл.70,ал.2 от КТ. В момента съм в отпуск по болест/ковид/.Пенсионер съм. След изтичане на отпуска по... Последен отговор - 10.04.2021 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Как да се накара Мажоритарен собственик да дава отчет? Съсобственик съм 28% по нотариален акт на магазин в София. Както другите съсобственици, така и аз имаме проблеми с мажоритарният собственик които... Последен отговор - 27.05.2021 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив