Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Правен казус

11.08.2014 - Правни казуси - 2 Отговори     (0)

Благодаря Ви предварително за отговора.
Има ли право /и на какво основание, ако има право/ съсобственик в жилищна сграда да поиска документацията от общината или това може да стане едва след като ме уведомят ?

									Иван Димитров

Иван Димитров

Отговори (2)   

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

12.08.2014

Отговор: Нямате основание, нито да ги искате, нито да Ви ги дават. Не сте заинтересувано лице, по смисъла на закона. Разрешенията за преустройство/строеж, не се обявяват на съседите и не се иска тяхно съгласие.Това пише и в чл.38, ал.5 от ЗУТ.


За повече информация: http://mitkovalawyers.com | За контакти

											Mариана Тороманова

Mариана Тороманова

13.08.2014

Отговор: Не виждам причина, след като сте собственик в сградата, да не Ви бъде предоставена възможност от служите в общината да се запознаете с проекта. Друг е въпросът дали е необходимо съгласието на собствениците в ЕС, както и правилно ли в случая е основанието чл.38, ал.5 за разрешение на конкретното преустройство с промяна на предназначението. Не става ясно обектът на преустройството какъв е: таванска стая или тавански етаж - има съществена разлика във възможностите за преустройство с промяна на предназначението в жилище. Относно изискване за съгласие (чл.185, ал.2) - необходимо е, ако преустройството засяга общи помещения и площи (коридори, стълбищни площадки и стълбища, покривни тераси) или части от тях, както и със същото се изменят съществено общите части на сградата (фасади, покривна конструкция).


За контакти

Популярни въпроси - Правни казуси

Виж всички въпроси

Изграждане частичен навес на паркоместа. Здравейте, интересува ме какви разрешителни и други документи са ми необходими за направя частичен навес на собствени паркоместа? Местата с 2 и 2/3 от... Последен отговор - 17.03.2024 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

разделяне на имот Собственик съм на къща в село като 1/2 част съм придобила от завещание, а другата 1/2 част чрез дарение. Сега искам да разделя имота на две части - частта с... Последен отговор - 12.04.2024 от адвокат Милена Миткова

1 Отговори

Закон за наследство? ДВ, бр. 60 от 1992 - Моля за по-подробно обяснение, в частта ако няма 10 години от сключен брак. Благодаря! Последен отговор - 19.03.2024 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

Премествяем обект в свлачищна зона Здравейте, предвид, че строителството в свлачищни зони без канализация е забранено, бих искал да попитам дали е възможно да се постави малък... Последен отговор - 30.03.2024 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори

Изграждане частичен навес на паркомясто. Здравейте, интересува ме какви разрешителни и други документи са ми необходими за направя частичен навес на собствени паркоместа? Местата с 2 и 2/3 от... Последен отговор - от

0 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив