Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Получаване на рента от наследствена земя

16.08.2012 - Земеделска земя - 2 Отговори     (0)

Дядо ми има нотариален акт за земеделска земя с обща площ 45 дка и 600ар, състояща се от три ниви с различна площ. Той почина и единствени наследници са майка ми и вуйчо ми. След това и вуйчо ми почина, а земята не е нотариално разделена-на името на дядо ми е. Майка ми ме е упълномощила да я представлявам, по отношение на получаване на рента, сключване на договор за аренда и т.н. Нямаме никакви контакти с наследниците на вуйчо ми и не сме имали до сега. Между временно земята години наред се обработва от производствено-потребителска кооперация.Можем ли с удостоверение за наследниците, копие от нотариалния акт и копие от смъртния акт на вуйчо ми да вземем полагащата се на майка ми половина от рентата на земята? Какво трябва да се направи за да стане това възможно?

									Пламен Мъцински

Пламен Мъцински

Отговори (2)   

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

16.08.2012

Отговор: Арендаторът е длъжен да плаща за цялата земя, която обработва. Майка Ви може и има право да сключи договор за аренда на цялата земя. Тогава останалите съсобственици /сънаследници/ уреждат отношенията си с нея, а не с арендатора. Това е разписано в чл.3, ал.4 от Закона за арендата. Съответно, така майка Ви има право и да получава цялата рента. Претенциите на другите сънаследници се уреждат съобразно чл.30 и сл. от Закона за собствеността. Могат да претендират полагащата им се част от рентатата, след писмена покана до майка Ви.


За повече информация: http://www.mitkovalawyers.com | За контакти

											снежка

снежка

22.11.2012

Отговор: отговор


За контакти

Популярни въпроси - Земеделска земя

Виж всички въпроси

продажба земеделска земя Здравейте,наследници сме на 30 декара поземлен имот :аз,сестра ми и майка ни !Искам да продам моята част.Опитах да разговарям със сестра ми за да стигнем... Последен отговор - 16.09.2018 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Изплащане на част от рента Имам подписан договор с арендатор за наем на 10 дка земеделска земя, който изтича настоящата година. Аз не поднових договора със стария арендатор, а... Последен отговор - 3.09.2018 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

аренден договор. здравейте, купих земеделска земя на 05.09.2018 с аренден договор сключен през 2015 но влизащ в сила на 01.10.2018. Могали да разваля договора следкато не е влязал в... Последен отговор - 18.09.2018 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

Как да разбера обработва ли се земеделската ми земя? Собственик съм на 12 дка земеделска земя, четвърта категория. Преди няколко години арендаторът ми заплати еднократно рента, но след това представи... Последен отговор - 16.09.2018 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори

закупуване на прилежаща площ към сграда - апартамент притежавам апартамента от 07.01.2016 год.но ми искат да заплатя -сума по чл.27а,ал.4 от ЗСПЗЗ/-от10.02.2011-10.01.2016г предходни години правилно ли е това .Как се... Последен отговор - 16.09.2018 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив