Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Покупка на имот от ЧСИ

16.05.2014 - Правни казуси - 1 Отговори     (0)

Здравейте! Участвах в търг за покупка на недвижим имот от ЧСИ, но нещо в процедурата за провеждане на търга се обърка. След като отвориха наддавателните предложения, които бяха 4, и ЧСИ обяви най-високата предложена цена, двама от наддавачите почти едновременно обявиха, че предлагат цена, по-висока с една стъпка /10%/, аз също предложих тази цена. По-висока цена не беше предложена. Тогава се тегли жребий и аз спечелих. Единият наддавач обаче заяви, че той първи е предложил най-високата цена, затова печели имота и не е трябвало да се тегли жребий. Пожела това да се впише в протокола и заяви, че ще обжалва търга. Има ли основание за това обжалване? Възможно ли е да спечели? Как мога аз да се защитя като купувач? Благодаря предварително!

									Дени

Дени

Отговори (1)   

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

16.05.2014

Отговор: Процедурата с жребия съществува и е предвидена в чл.492 от ГПК. Той има право да обжалва постановлението за възлагане, друг е въпросът, дали съдът ще уважи жалбата му. Няма какво да направите, освен да чакате съдебното решение или да му предложите малка сума, за да не подава жалба или да я оттегли.


За повече информация: http://mitkovalawyers.com | За контакти

Популярни въпроси - Правни казуси

Виж всички въпроси

Наводняване на сутерен Закупих търговско помещение на две нива (приземно и сутерен) през 2014 г. Месеци след придобиване на собствеността, сутеренът прогизва - стените са мокри... Последен отговор - 16.04.2018 от Адвокат Николина Митова

3 Отговори

Отдаване под наем на съсобствен имот Здравейте, трима съсобственика сме на къща на 3 етажа всеки във владение на 1 етаж и по 1/3-та ид.част от дворното място като имота не е разделян. Единия от... Последен отговор - 21.04.2018 от Димитър Пейков

2 Отговори

ОБЩИ ЧАСТИ НА ЖИЛИЩНА СГРАДА ПЛОЩА ПОД ТАРАСИТЕ НА ЖИЛИЩНА СГРАДА ОБЩА ЧАСТ ОТ СГРАДАТА ЛИ Е? ИМА ЛИ ПРАВО ОБЩИНАТА ДА ВЗЕМА НАЕМ ЗА ТАЗИ ПЛОЩ??? Последен отговор - 13.04.2018 от адвокат Милена Миткова

1 Отговори

получаване на нотариален акт след като е получено Удостоверение за търпимост Здравейте, Получих "Удостоверение за търпимост" на 4 сгради в имот собственост на майка ми и мен, като наследник на баща ми. Какви стъпки следва да се... Последен отговор - 20.04.2018 от адвокат Милена Миткова

1 Отговори

нотариален акт след издадено удостоверение за търпимост получих ъдостоверение за търпимост за сгради в имот на майка ми и мен като наследник. Какви стъпки следват, за да получа нотариален акт за имота и... Последен отговор - 20.04.2018 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив