Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Подялба на земеделска земя

16.10.2011 - Земеделска земя - 1 Отговори     (0)

Здравейте! Баща ми има сестра,която живее в Румъния от три-годишната си възраст,родена в България, но няма българско гражданство. Двамата са посочени като наследници на дядо на земя от 11 декара. Реално леля по закон има ли право на дял и ако решим да продадем земята трябва ли някакви документи от нейна страна?Благодаря предварително.

									Валентина Василева

Валентина Василева

Отговори (1)   

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

17.10.2011

Отговор: Леля Ви има право на дял от една страна. А от друга е длъжна да го прехвърли на трето лице в три годишен срок от придобиването по две причини - не е български гражданин и е наследила земеделска земя.
За да продадете и нейната част Ви е необходимо изрично пълномощно от леля Ви.
Другият вариант е съдебна делба, в която да искате целия имот да бъде възложен в дял на баща Ви, като той съответно изплати дела на леля Ви.



За повече информация: http://www.mitkovalawyers.com | За контакти

Тагове

баща

  

земя

  

леля

  

право

  

страна

  

Популярни въпроси - Земеделска земя

Виж всички въпроси

продажба земеделска земя Здравейте,наследници сме на 30 декара поземлен имот :аз,сестра ми и майка ни !Искам да продам моята част.Опитах да разговарям със сестра ми за да стигнем... Последен отговор - 16.09.2018 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Изплащане на част от рента Имам подписан договор с арендатор за наем на 10 дка земеделска земя, който изтича настоящата година. Аз не поднових договора със стария арендатор, а... Последен отговор - 3.09.2018 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

аренден договор. здравейте, купих земеделска земя на 05.09.2018 с аренден договор сключен през 2015 но влизащ в сила на 01.10.2018. Могали да разваля договора следкато не е влязал в... Последен отговор - 18.09.2018 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

Как да разбера обработва ли се земеделската ми земя? Собственик съм на 12 дка земеделска земя, четвърта категория. Преди няколко години арендаторът ми заплати еднократно рента, но след това представи... Последен отговор - 16.09.2018 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори

закупуване на прилежаща площ към сграда - апартамент притежавам апартамента от 07.01.2016 год.но ми искат да заплатя -сума по чл.27а,ал.4 от ЗСПЗЗ/-от10.02.2011-10.01.2016г предходни години правилно ли е това .Как се... Последен отговор - 16.09.2018 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив