Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Подялба на наследствени земи

16.10.2017 - Земеделска земя - 1 Отговори     (0)

Наследници ( брат и сестра) на Преживял съпруг, който няма деца от брак, чиято съпруга пък е починала 1989г. , наследила 37 дка. земя искат дял от земите. Въпроса ми е имат ли въобще право на дял и каква част?

									Светлана

Светлана

Отговори (1)   

											адв.Галина Чанкова

адв.Галина Чанкова

16.10.2017

Отговор: Здравейте!
Питането е непълно. Обяснявам защо - не сте посочили колко години брак са имали семейството. Това е изключително важно, за да се отговори. Ако е до 10 години , квотата на преживелият съпруг е една, а ако е над 10 години - друга.От там съответно следва да се определят и квотите на останалите съделители.
Ако сте от София, няма проблем да дойдете до кантората ми и да ми обясните подробно , за да Ви отговоря пълно и изчерпателно.
Да, разбира се, че след като няма деца от брака, преживелият съпруг ще наследява заедно с децата на починалия съпруг.
С уважение,
адв.Чанкова
София, ул. "Три уши", 1, етаж 3, офис 1
телефон 0887 201 222



За контакти

Тагове

съпруг

  

деца

  

брак

  

години

  

преживелият

  

софия

  

Популярни въпроси - Земеделска земя

Виж всички въпроси

относно продажба на земеделска земя Здравейте! След смъртта на родителите ми на 09.07.2005г. и 20.10.2006г. с тяхно взаимно саморъчно завещание, наследих цялото движимо и недвижимо имущество, в това... Последен отговор - 19.11.2018 от адвокат Милена Миткова

1 Отговори

арендатор не изплаща рента от земеделска земя Здравейте! На 29.06.2015г. на основание чл. 228 от Закона за задълженията и договорите съм сключила договор за наем на земеделска земя 20 дка в землището на... Последен отговор - 19.11.2018 от адвокат Милена Миткова

1 Отговори

продажба на земя Каква е цената на 1 декар земеделска земя,трета категория в община Добричка с.Стожер, идеална част Последен отговор - 28.10.2018 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори

арендатор не изплаща рента от земеделска земя Здравейте! На 29.06.2015г. на основание чл. 228 от Закона за задълженията и договорите съм сключила договор за наем на земеделска земя 20 дка в землището на... Последен отговор - от

0 Отговори

рента от земеделска земя Здравейте! На 29.06.2015г. на основание чл. 228 от Закона за задълженията и договорите съм сключила договор за наем на земеделска земя 20 дка в землището на... Последен отговор - от

0 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив