Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

отстояние при строеж на сграда

02.05.2016 - Строителство - 1 Отговори     (0)

Жилищната ни сграда е блок от 6 входа, построен през 1957 г. и е висок 7 етажа. Намира се в централна градска част. Северната страна на блока е построена изцяло на бул. "Сливница" № 212 и граничи с ул. Ангиста. Южната страна на блока граничи с частни парцели,застроени с 2-3
етажни къщи. В един от тях започна застрояване на 6 етажна сграда. На какво отстояние от нашата сграда може да бъде построен такъв блок? Колко етажен трябва да бъде?Практически оставаме без осветеност и видимост. Виждаме само тухлената стена на блока.

									Мария Върчева

Мария Върчева

Отговори (1)   

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

03.05.2016

Отговор: Отговорът, който търсите може да бъде намерен само и единствено в действащия ПУП за имота, в който започва строеж. В него може да бъде построен единствено това, което е предвидено в плана и съответно, обективирано в последващата виза за проектиране и одобрен проект. Намалено отстояние е налице, само когато по този план е предвидено отстояние от съседна сграда, а новият строеж се извършва на по-малко такова. Като се има предвид, че пишете за имоти на големи булеварди, вероятно предвиденото застрояване по план /ПУП/ е високоетажно и на калкан. Ако не сте сигурни, най-лесно е да проверите на място в общината или ДАГ, какво е предвидено, като параметри на застрояване. Разрешенията за строеж вече са и публични, можете да потърсите конкретното такова в сайта на ДНСК, както и в сайта на ГИС-София.


За повече информация: http://mitkovalawyers.com | За контакти

Популярни въпроси - Строителство

Виж всички въпроси

Таванско помещение като отделно ателие Имам таванско помещение с ток и вода. 1983г има разрешение за строеж и изградена капандура и е превърнато в стая за творческа дейност по чл.63 от наредба 5... Последен отговор - 2.11.2023 от адвокат Милена Миткова

2 Отговори

Смяна на ПУП без мое съгласие за строителство на Калкан. Може ли да се обжалва смяната на ПУП?Къщата ми е на границата на съседният имот,и за да може да се застроява е сменен ПУП без мое съгласие.А именно да се... Последен отговор - 1.03.2024 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

Изграждане на баня. Здравейте! Искам да пристроя баня и тоалетна към втори етаж на къщата ни. Не е необходимо съгласието на съседите. Какви документи са ми необходими? Последен отговор - 20.03.2023 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

дървено бунгало Здравейте, изработили сме изцяло дървено бунгало 32м2 в наш упи имот. Поставено е на бетонни постаменти/пилони. Може ли да се узакони документално ?... Последен отговор - от

0 Отговори

Грешка Задайте въпроса си тук! Последен отговор - от

0 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив