Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Недеклариран имот,публична продан

10.01.2019 - Правни казуси - 2 Отговори     (0)

Ще изнесат единственото ми жилище на публична продан,имам договорна ипотека.НО имота не е деклариран,не са плащани данъци,придобит е преди 10г.Да го декларирам ли сега?Не искам след като си загубя имота,после и данъци за него да ми останат .Съвети??

									Миглена Иванова

Миглена Иванова Друго

Отговори (2)   

											Адвокат Николина Митова

Адвокат Николина Митова

10.01.2019

Отговор: Следвало е да декларирате имота в двумесечен срок от извършването на сделката, като подадете данъчна декларация по чл. 14 ЗМДТ (Закон за местните данъци и такси). Възможно е и по настоящем да подадете данъчна декларация, като приложите към нея копие на нотариалния акт. Предвид че са изтекли повече от 2 години, няма да Ви бъде наложена глоба, че не сте декларирали имота в срок.


За контакти

											адв. Симеонова

адв. Симеонова

11.01.2019

Отговор: Здравейте, г-жо Иванова!

Не виждам причина да декларирате имота сега - когато и да го направите, дължите данъци 5г. назад. Защо да е още сега, като на всеки 01.януари се погасява данъка за една година.
Според мен, не си правете този труд, по-добре се борете да не се стигне до публична продан и да запазите единственото си жилище.
Има различни варианти, в които процедурата може да бъде манипулирана, а интересът Ви - защитен.

С поздрав: адв. Симеонова
София, ул. "Христо Белчев" 18
тел.0884 94 52 56 или 0898 20 60 91
имейл: advokatsimeonova@yahoo.com



За повече информация: http://exlege.bg | За контакти

Популярни въпроси - Правни казуси

Виж всички въпроси

придобиване на общински имот Моля ,обяснете ми какво трябва да направя ,за да придобия държавна ,а после актувана като общинска земя.Имаме построена къща 1965 година на тази земя и я... Последен отговор - 26.11.2022 от адв.Галина Чанкова

3 Отговори

Наследник на чичо ми Чичо ми остана вдовец.Те нямат деца.Аз и брат ми сме племенници от страна на леля ми,а чичо ми има един племенник.Няма други живи роднини.След смъртта на... Последен отговор - 24.10.2022 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

съсобственост на УПИ с ид части Здравейте, Живея в УПИ от 2 блока с дворно място. Съсобствениците има с ид части и такива с право на строеж.Съсобствениците на ид части си правят... Последен отговор - 20.11.2022 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори

съсобственост на парцел в ид части Доб ден, Правите ли правни консултации по съсобственост на имот в ид части ? Правите ли искови молби до граждански съд ? какъв е вашия хонорар за правна... Последен отговор - 20.11.2022 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори

съсобственост в ид части Доб ден, Правите ли правни консултации по съсобственост на имот в ид части ? Правите ли искови молби до граждански съд ? какъв е вашия хонорар за правна... Последен отговор - 20.11.2022 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив