Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Наследник на чичо ми

09.10.2022 - Правни казуси - 2 Отговори     (0)

Чичо ми остана вдовец.Те нямат деца.Аз и брат ми сме племенници от страна на леля ми,а чичо ми има един племенник.Няма други живи роднини.След смъртта на леля ми ,чичо ми ли е само наследник.След смърта на чичо ми кой е наследник ?

									Бояна

Бояна

Отговори (2)   

											Адвокат Николина Митова

Адвокат Николина Митова

10.10.2022

Отговор: Най-добре се снабдете с удостоверение за наследници на чичо Ви. Съгласно чл. 8, ал. 4 от Закона за наследството, когато починалият не е оставил възходящи от втора и по-горна степен, братя и сестри или техни низходящи, наследяват роднините по съребрена линия до шеста степен включително. По-близкият по степен и низходящият на по-близък по степен изключват по-далечния по степен.



За контакти

											адв.Галина Чанкова

адв.Галина Чанкова

24.10.2022

Отговор: Здравейте Бояна!
Първо бих искала да Ви напиша, че е важно да се знае и има предвид за какъв имот става въпрос - дали този имот е лична собственост на чичо Ви, или е бил придобит по време на брака си с Вашата леля.
Това задължително трябва да бъде уточнено и едва тогава да се определи кръгът от наследници, защото, тогава, когато говорим за имот, лична собственост на Вашия чичо, квотите ще бъдат едни и други, тогава, когато става въпрос за имот СИО.
Но, при всички положения, Вие сте длъжна да направите консултация на место с адвокат, за да бъдат определени.
С уважение,
адв. Галина Чанкова
София, ул. Три уши, 1
телефон за връзка 0887 201 222



За контакти

Популярни въпроси - Правни казуси

Виж всички въпроси

придобиване на общински имот Моля ,обяснете ми какво трябва да направя ,за да придобия държавна ,а после актувана като общинска земя.Имаме построена къща 1965 година на тази земя и я... Последен отговор - 26.11.2022 от адв.Галина Чанкова

3 Отговори

Наследство Здравейте. Прочетох вашата сратия но не разбирам какво по точно значи че правото да се претендира за възстановяване на запазена част се погасява по... Последен отговор - 4.12.2022 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

съсобственост на УПИ с ид части Здравейте, Живея в УПИ от 2 блока с дворно място. Съсобствениците има с ид части и такива с право на строеж.Съсобствениците на ид части си правят... Последен отговор - 20.11.2022 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори

съсобственост в ид части Доб ден, Правите ли правни консултации по съсобственост на имот в ид части ? Правите ли искови молби до граждански съд ? какъв е вашия хонорар за правна... Последен отговор - 20.11.2022 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори

съсобственост на парцел в ид части Доб ден, Правите ли правни консултации по съсобственост на имот в ид части ? Правите ли искови молби до граждански съд ? какъв е вашия хонорар за правна... Последен отговор - 20.11.2022 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив