Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

майчинство

18.01.2019 - Правни казуси - 1 Отговори     (0)

назначена съм на трудов договор заемане на длъжността въз основа на конкурс. Ако през това време, докато насрочат конкурс, забременя и изляза в майчинство ( а конкурс все още не ебил обявен и проведен) както се случва с работата ми. Могат ли да ми прекратят одгова, докато съм в майчинство? Могат ли да обявявт конкурс през времето, когато вече съм вмайчинство?

									Лидия

Лидия

Отговори (1)    Коментара (1)

											адв.Галина Чанкова

адв.Галина Чанкова

20.01.2019

Отговор: Здравейте!
Докато сте в майчинство няма основания за прекратяване на трудовия договор, тъй като законът Ви брани. Също така, докато сте в майчинство няма пречка да бъде проведен конкурс и за времето докато сте в майчинство да бъде назначен друг човек. Вие сте титуляра, а човекът за времето, докато сте в майчинство ще бъде по заместване до завръщане на титуляра.
С уважение,
адв.Чанкова
София, ул. "Три уши", 1, етаж 3, офис 1
телефон 0887 201 222



За контакти

											Лидия

Лидия

21.01.2019

Коментар: Не съм задала правилно въпроса, аз съм назначена на трудов договор, НО до заемане на длъжността въз основа на конкурс. Т. е. аз не съм я заела с конкурс, а временно. и ако изляза в майчинство и се проведе конкурс, аз лсед това ще си загубя работата?


За контакти

Популярни въпроси - Правни казуси

Виж всички въпроси

чл. 14, ал. 4, ЗУЕС Здравейте, Съгласн чл. 14, ал. 4, ЗУЕС, Едно лице може да представлява най-много трима собственици и/или ползватели. Колко гласа има общо, като брои и себе... Последен отговор - 14.09.2020 от адв.Галина Чанкова

3 Отговори

Възстановяване на земеделска земя Здравейте, свекър ми е наследник на 60 дка земеделска земя в землището на с.Ярджиловци обл. Перник, въпроса ми е какво да предприеме, като когато са били... Последен отговор - 14.09.2020 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Обсебен Съсобствен Имот Наследих от баща си процент в магазин който той е получил от реституция. Магазина има много съсобственици. Трима човека, мажоритарен собственик 51%, друг... Последен отговор - 18.10.2020 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Моля за отговор Здравейте, Съгласн чл. 14, ал. 4, ЗУЕС, Едно лице може да представлява най-много трима собственици и/или ползватели. Колко гласа има общо, като брои и себе... Последен отговор - 3.09.2020 от адв. Симеонова

1 Отговори

пари при чси имам задържани 6000лв през последните 8 години одържани ми от инвалидната ми пенсия от 200лв всеки месец но не са разпределени до сега на... Последен отговор - 31.10.2020 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив