Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Изтичащо разрешително за строеж на къща

09.08.2019 - Други - 1 Отговори     (0)

Здравейте!Имам въпрос относно разрешителното за строеж. На 09.09.2018г.ни изтича разрешителното за строеж. До момента сме наляли основите - тоест спазихме срока да започнем до 3-тата година, но нямаме възможност да продължим. Имаме ли право да удължим срока още? Благодаря предварително!

									Валерия

Валерия

Отговори (1)   

											Адвокат Николина Митова

Адвокат Николина Митова

09.08.2019

Отговор: Здравейте, Валерия,

съгласно чл. 153, ал. 2 от ЗУТ разрешението за строеж губи правно действие, когато:
1. в продължение на три години от влизането му в сила не е започнало строителството;
2. в продължение на 5 години от започване на строителството не е завършен грубият строеж, включително покривът на сградите.
Както обяснявате, в рамките на посочените три години сте започнали строителството.
Презаверяване на разрешението за строеж може да бъде поискано от възложителя на строежа в тримесечен срок от изтичането на съответния срок. Презаверяването на разрешението за строеж се извършва от органа, който го е издал, в 14-дневен срок от подаване на заявлението.
Разрешението за строеж може да се презаверява само веднъж - за подновяване на срока за започване на строежа или за подновяване на срока за завършване на строежа. Презаверяването на разрешението е административна услуга, която се извършва еднократно чрез вписване върху всички екземпляри на издаденото разрешение за строеж - така чл. 153, ал. 4 и ал. 5 от ЗУТ.



За контакти

Популярни въпроси - Други

Виж всички въпроси

наследство Здравейте имам следният въпрос как да разбера какво съм наследила от родителите онлайн може ли Последен отговор - 1.11.2020 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

ПОДЯЛБА НА ИМОТ В РЕАЛНИ ЧАСТИ Съсобственик съм на 1/2 сграда и 1/4земя от производствена недовършена сграда - идеални части. Искаме да си разделим имота в реални части, за да можем да си... Последен отговор - 19.07.2020 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Закупуване на държавна земя или отстъпване правото на строеж върху такава Добър ден, Закупихме първи етаж, от двуетажна жилищна сграда, находяща се в град София, район Кремиковци, кв. Сеславци, ул. Стара планина №57 (петдесет и... Последен отговор - 2.07.2020 от адвокат Милена Миткова

1 Отговори

Връщане капаро за почивка Здравейте, Февруари месец платихме капаро на ръка срещу подпис на лицето, което получава сумата, за 7 дневна почивка в Гърция. В последствие, както... Последен отговор - 13.07.2020 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

Строеж на изгребна яма върху държавна земя без преотстъпено право на строеж Добър ден, Закупихме първи етаж, от двуетажна жилищна сграда, находяща се в град София, район Кремиковци, кв. Сеславци, ул. Стара планина №57 (петдесет и... Последен отговор - от

0 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив