Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Изработване на нов ПУП

03.08.2021 - Строителство - 2 Отговори     (0)

Здравейте! С брат ми имаме наследствена двуетажна къща построена 1965г. ,която е на калкан с братовчедка ми със съща двуетажна къща.Искаме да съборим и построим нова къща но вече на 12м височина .За целта трябва да се изготви нов ПУП,но братовчедка ми не иска да даде съгласието си за да внесем предложението в Общината.Задължително ли е необходимо нейното съгласие за да направим промяната?Настоящият ПУП ни позволява да строим до 10 метра- до 3 етажа.И за три етажа нов строеж отново ли е задължително да имаме нейното съгласие? Да разбирам ли ,че без нейното съгласие ние нищо не можем да построим на калкан с нея?

									Иван Дойчев

Иван Дойчев

Отговори (2)    Коментара (1)

											Адвокат Николина Митова

Адвокат Николина Митова

03.08.2021

Отговор: Здравейте, г-н Дойчев,

съгласно чл. 21, ал. 5 от Закона за устройство на територията свързано ниско застрояване се допуска при наличие на нотариално заверено писмено съгласие на собствениците на съседните урегулирани поземлени имоти, в които се установява свързаното застрояване.



За контакти

											Иван Дойчев

Иван Дойчев

03.08.2021

Коментар: Благодаря за бързият и изчерпателен отговор на адв. Митова.Разбрах ,че без писменото съгласие ние нищо не можем да построим на калкан с братовчедката ни.Нито ниско -до 10 метра , нито средно високо строителство- от 10 до 15 м.



За контакти

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

03.08.2021

Отговор: За мен, по-важният въпрос е чия е земята, чийто ПУП искате да променяте. Обикновено, къщите-близнаци са в общ парцел, като към всяка от сградите има идеална част от земята, обикновено по 1/2. Ако е така, изобщо не можете да строите, без братовчедка Ви да се съгласи и да Ви отстъпи право на строеж.
Ако обаче парцелите са два отделни, то във Вашия можете да строите това, което е предвидено в действащия план, без нейно съгласие. Ако този план не Ви харесва и искате да го промените.
В заключение, ако парцелите са два отделни, вземете виза за проектиране или проверете на място в общината, какво точно е предвидено и къде е разположено строителното петно. Обикновено, когато има съществуващ калкан, той трябва да се покрие от новата сграда.



За контакти

Популярни въпроси - Строителство

Виж всички въпроси

Изработване на нов ПУП Здравейте! С брат ми имаме наследствена двуетажна къща построена 1965г. ,която е на калкан с братовчедка ми със съща двуетажна къща.Искаме да съборим и... Последен отговор - 3.08.2021 от адвокат Милена Миткова

3 Отговори

разрешение за строеж Здравейте ! Моля ,да ми обясните. Имам законно построена къща върху държавна земя. В допълнение на тази къща имам вече допълнително платено... Последен отговор - 7.05.2021 от Адвокат Николина Митова

3 Отговори

Застрояване на парцел с лице 16м Здравейте, имам парцел с площ 700 кв.м във вилна зона / земята е със статут:"земеделски труд и отдих"/, лицето на имота е 16м. Интересува ме, какво мога да... Последен отговор - 11.06.2021 от адвокат Милена Миткова

1 Отговори

Строеж на навес Въпросът и е следният,между две къщи с един собственик с рзтояние около 40кв.м,мога ли да построя метален навес с площ 35кв.м без разрешение и проект,като... Последен отговор - 20.09.2021 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

разрешение за строеж Здавейте ! Моля ,да ми обясните. Имам законно построена къща върху държавна земя. В допълнение на тази къща имам вече допълнително платено... Последен отговор - от

0 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив