Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Издаване на скица за имот, придобит от ползвателя по чл.4

30.09.2011 - Правни казуси - 1 Отговори     (0)

Имам имот, закупен от община "Кремиковци", като преди това съм бил ползвател на същия по чл.4. При изготвяне на кадастралната карта на района имотите, закупени от ползвателите, не са включени в нея. От агенцията по кадастъра ни казаха да наемем фирма, която да направи измерванията и след като свършихме и това за собствена сметка, получихме отказ с мотив "липсваща заповед за оборение". Никой не иска да ни каже какво да правим, а пък ние се питаме: "А сега накъде?"

									precise

precise

Отговори (1)   

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

30.09.2011

Отговор: Процедурата при Вас е по реда на чл. 53, ал.1, т.1 от ЗКИР - непълноти и грешки в одобрените кадастрални карти и регистри. Измененията в кадастралната карта и кадастралните регистри се одобряват със заповед от изпълнителния директор на Агенцията по кадастъра или от овластен от него началник на служба по кадастъра. Заповедта се съобщава на заинтересуваните лица /съседите/ по реда на Гражданския процесуален кодекс.
Следователно, от това, което пишете, разбирам, че не сте пуснали заявление до изпълнителния директор на Агенцията по кадастъра за одобряване на измененията. Неговият отказ, както и отказът имотът Ви да бъде нанесен в кадастъра, подлежи на обжалване в 14 дневен срок от съобщаването.
Обикновено фирмите, които правят заснемането се наемат и с процедурата по нанасянето, тъй като са наясно с всички стъпки. Бихте си спестили доста средства и главоболия, ако наемете професионалист, който да извърши исканите от Вас промени.



За повече информация: http://www.mitkovalawyers.com | За контакти

Популярни въпроси - Правни казуси

Виж всички въпроси

Собственост на земя Здравейте, имам жилище в парцел ХХХХ, 10% от общите части, включително върху правото на строеж в парцела, който е около 500 кв. В общината не знаят земята... Последен отговор - 16.04.2018 от Адвокат Николина Митова

4 Отговори

наследствен имот с двама наследници -част от имота прехвърлен на единия после... здравейте искам да попитам от два парцела в единия има построена къща на два етажа от които единия етаж (2) е с нот.акт на брат ми по давност. умират... Последен отговор - 11.04.2018 от Адвокат Николина Митова

3 Отговори

Наводняване на сутерен Закупих търговско помещение на две нива (приземно и сутерен) през 2014 г. Месеци след придобиване на собствеността, сутеренът прогизва - стените са мокри... Последен отговор - 16.04.2018 от Адвокат Николина Митова

3 Отговори

Подялба на имот при съжитество на семейни начала Здравейте, с партньора ми,с който сме във фактическо съжителство и имаме общо дете, придобихме апартамент преди 6 г, като в Нотариалния акт сме записани... Последен отговор - 16.04.2018 от адвокат Ивалина Димитрова

1 Отговори

ОБЩИ ЧАСТИ НА ЖИЛИЩНА СГРАДА ПЛОЩА ПОД ТАРАСИТЕ НА ЖИЛИЩНА СГРАДА ОБЩА ЧАСТ ОТ СГРАДАТА ЛИ Е? ИМА ЛИ ПРАВО ОБЩИНАТА ДА ВЗЕМА НАЕМ ЗА ТАЗИ ПЛОЩ??? Последен отговор - 13.04.2018 от адвокат Милена Миткова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив