Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Ипотека

07.09.2018 - Ипотека - 1 Отговори     (0)

При случай, в който семейното жилище, придобито по време на брака чрез брачен договор става собственост на единия съпруг, може ли той без знанието и съгласието на другия да го ипотекира?

									Вержиния

Вержиния

Отговори (1)   

											Адвокат Николина Митова

Адвокат Николина Митова

07.09.2018

Отговор: Зависи какво е уговорено в брачния договор относно разпореждането със семейно жилище, което е собственост само на единия съпруг.
Разпоредбата на чл. 26 от СК - "действията на разпореждане със семейното жилище - лична собственост на единия съпруг, се извършват със съгласието на другия, ако двамата съпрузи нямат друго жилище - обща собственост или лична собственост на всеки един от тях. Когато липсва съгласие, разпореждането се извършва с разрешение на районния съдия, ако се установи, че не е във вреда на ненавършилите пълнолетие деца и на семейството" - касае съпружеската имуществена общност, а в случая Вие посочвате, че е сключен брачен договор.



За контакти

Популярни въпроси - Ипотека

Виж всички въпроси

Прехвърляне на ипотекиран имот на дете Здравейте! Преди няколко дни закупих къща чрез ипотека от банка. Мъжът с който живея на семейни начела, не можа да стане съкредитоискател по ипотеката,... Последен отговор - 12.02.2019 от Адвокат Николина Митова

4 Отговори

Прехвърляне/Дарение на ипотекиран имот на малолетно дете Здравейте! Преди няколко дни закупих къща чрез ипотека от банка. Мъжът с който живея на семейни начела, не можа да стане съкредитоискател по ипотеката,... Последен отговор - 11.02.2019 от адвокат Милена Миткова

2 Отговори

Разлика между квадратурата на нотариалния акт и скицата Здравейте Имаме разлика между квадратурата на нотариалния акт и скицата В нотариалния акт пише 48 кв а в скицата 77 кв Може ли да се направи нов... Последен отговор - 17.02.2019 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Разлика между квадратурата на нотариалния акт и скицата Здравейте! А вие можете ли да извадите документ за търпимост при положение че ние нямаме никакви документи освен нотариалния акт. Последен отговор - 6.02.2019 от адвокат Милена Миткова

1 Отговори

Кредит Здравейте, предстои ми покупка на апартамент, за който ще тегля кредит с ипотека. Моето самоучастие обаче е около 50 процента. Какво ще се случи, ако се... Последен отговор - 20.02.2019 от Адвокат Денис Моллов

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив