Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

имоти

07.09.2018 - Продажба на имот - 1 Отговори     (0)

Здравей те! Въпроса ми е следния?След като преди 4мес.баща ми почина наследници станах ме ,майка ми половината от апартамента и по една осма на мен,брат ми и сестра ми .Днес се отказах ме от нашите дялове в полза на брат ми чрез дарение с доглеждане на майка ми.Питане то ми е?Може ли Банка да развали дарението ако стана длъжник към нея?Благодаря предварително!

									Ссилвия Ангьозова

Ссилвия Ангьозова

Отговори (1)   

											адвокат Димитър Петков

адвокат Димитър Петков

07.09.2018

Отговор: Такава фигура "дарение с доглеждане" в правния свят не съществува. Или е дарение (безвъзмездна сделка), или е договор за прехвърляне на имот (дялове от имот) срещу издръжка и гледане (това е възмездна сделка, която се приравнява на продажбата). Така че уочнете, какво точно сте направили. Ако въпросната сделка е извършена ПРЕДИ да възникне вземането на банката към Вас, тоест ПРЕДИ да станете неин длъжник, при евентуален съдебен процес ще бъде практически много трудно, почти невъзможно, банката да докаже, че сделката е извършена с намерението тя да бъде увредена като кредитор. Цитирам точния текст на чл. 135,ал. 3 от ЗЗД: "Когато действието е извършено преди възникване на вземането, то е недействително само ако е било предназначено от длъжника и лицето, с което той е договарял, да увреди кредитора."


За контакти

Популярни въпроси - Продажба на имот

Виж всички въпроси

Продажба на апартамент с паркомясто Аз и съпругата ми сме купили от фирма инвеститор по един апартамент с по едно паркомясто /всеки от нас/ ново строителството. Сградата вече има... Последен отговор - 6.11.2022 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Преупълномощаване на агенция ( прехвърляне права)-рискове? Здравейте, Продавам 2 мои поземлени имота по нотариален акт и три на баща ми като наследник на дядо ми в едно и също землище. Иска да ги купи агенция за... Последен отговор - 4.12.2022 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Продажба на земеделска земя при съсобственост Задайте въпроса си тук!Ние сме 16 души наследници на земеделска земя, състояща се от нива 16,4 дка и 4 дка лозе, като идеалните части на всеки от нас са под 3... Последен отговор - 10.12.2022 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори

Продажба на имоти след три години от покупката Здравейте Искам да продам апартамент с паркомясто които съм закупил преди 4 /четири/ години. Съгласно ЗДДФЛ - Чл. 13. (1) не са облагаеми: 1. доходите,... Последен отговор - 6.11.2022 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори

Продажба на земеделска земя Ние сме 16 души наследници на земеделска земя, състояща се от нива 16,4 дка и 4 дка лозе, като идеалните части на всеки от нас са под 3 дка за нивата и под 1 дка... Последен отговор - 5.12.2022 от адвокат Милена Миткова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив