Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Имот с право на пожизнено и безвъзмездно ползване и обитаване.

01.11.2017 - Правни казуси - 2 Отговори     (0)

Здравейте. Търся отговор и насока относно жилище, на което съм собственик и живея със сина ми, но апартаментът е с право на пожизнено и безвъзмездно ползване и обитаване от страна на двамата ми родители. В момента обаче нещата при тях вървят към развод. Родителите ми имат собствено жилище, в което живеят, но ме вълнува какво ще се случи след развода помежду им с моето. Баща ми иска всичко.И може ли да остави мен и детето ми на улицата. И ако има такъв риск-как да се предпазим? И изобщо - какво следва с подобен имот след развод на т.н.Ползватели(в случая-и единият, и другият ми родител?

									Iva Mihaylova

Iva Mihaylova

Отговори (2)   

											Адвокат Николина Митова

Адвокат Николина Митова

02.11.2017

Отговор: Здравейте,
Вие притежавате т.нар. "гола собственост" върху апартамента, върху който е учредено вещно право на ползване на двамата Ви родители, като могат да обитават същия, а Вие е необходимо да им осигурите тази възможност, вкл. и да освободите апартамента. В случая няма как да се предпазите - всичко е въпрос на добра воля между родители и тяхната дъщеря и внук.



За контакти

											адв.Галина Чанкова

адв.Галина Чанкова

03.11.2017

Отговор: Здравейте!
Във Вашият случай, дали родителите Ви ще се разведат или не, това не е толкова съществено.Същественото е, че Вие се водите само по нотариален акт собственик, а в действителност тяхно е правото на ползване.
При такава ситуация, единственото на което можете да разчитате е добри взаимоотношения, за да Ви разрешат да ползвате със сина си. С други думи - тяхната воля е определяща и решаваща.
С уважение,
адв.Чанкова
София, ул. "Три уши", 1, етаж 3, офис 1
телефон 0887 201 222



За контакти

Популярни въпроси - Правни казуси

Виж всички въпроси

чл. 14, ал. 4, ЗУЕС Здравейте, Съгласн чл. 14, ал. 4, ЗУЕС, Едно лице може да представлява най-много трима собственици и/или ползватели. Колко гласа има общо, като брои и себе... Последен отговор - 14.09.2020 от адв.Галина Чанкова

3 Отговори

Възстановяване на земеделска земя Здравейте, свекър ми е наследник на 60 дка земеделска земя в землището на с.Ярджиловци обл. Перник, въпроса ми е какво да предприеме, като когато са били... Последен отговор - 14.09.2020 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Обсебен Съсобствен Имот Наследих от баща си процент в магазин който той е получил от реституция. Магазина има много съсобственици. Трима човека, мажоритарен собственик 51%, друг... Последен отговор - 18.10.2020 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Моля за отговор Здравейте, Съгласн чл. 14, ал. 4, ЗУЕС, Едно лице може да представлява най-много трима собственици и/или ползватели. Колко гласа има общо, като брои и себе... Последен отговор - 3.09.2020 от адв. Симеонова

1 Отговори

пари при чси имам задържани 6000лв през последните 8 години одържани ми от инвалидната ми пенсия от 200лв всеки месец но не са разпределени до сега на... Последен отговор - 31.10.2020 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив