Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Имот, придобит по наследство

06.10.2014 - Правни казуси - 1 Отговори     (0)

Здравейте!

Аз и сестра ми притежаваме апартамент по наследство, който се ползва и от двете. Бих искала апартаментът да остане само за една от нас, но сестра ми не е съгласна на продажба, замяна и делба. Възможно ли е някой да се снабди с изп.лист срещу мен въз основа на издадена от мен запис на заповед, след което срещу мен да бъде образувано изпълнително дело и апартаментът да бъде изнесен на публична продан, след което част от сумата от продажба да бъде върната на сестра ми с оглед остойностяване на нейния дял в пари? По този начин апартаментът ще бъде закупен от трето лице, което би могло впоследствие да ми го прехвърли. Има ли право сестра ми да обжалва, твърдейки несеквестируемост или по реда на чл.435, ал.3 от ГПК?

									Преслава Костова

Преслава Костова

Отговори (1)   

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

07.10.2014

Отговор: На публична продан ще отиде само Вашата идеална част, а не целия имот. Сестра Ви не е длъжник и няма как да продавате и нейната част. Продажба на целия имот на публична продан е възможна само, ако тя се съгласи да се продава и нейния дял. Другият вариант е съдебна делба.


За повече информация: http://mitkovalawyers.com | За контакти

Популярни въпроси - Правни казуси

Виж всички въпроси

Наводняване на сутерен Закупих търговско помещение на две нива (приземно и сутерен) през 2014 г. Месеци след придобиване на собствеността, сутеренът прогизва - стените са мокри... Последен отговор - 16.04.2018 от Адвокат Николина Митова

3 Отговори

Отдаване под наем на съсобствен имот Здравейте, трима съсобственика сме на къща на 3 етажа всеки във владение на 1 етаж и по 1/3-та ид.част от дворното място като имота не е разделян. Единия от... Последен отговор - 21.04.2018 от Димитър Пейков

2 Отговори

ОБЩИ ЧАСТИ НА ЖИЛИЩНА СГРАДА ПЛОЩА ПОД ТАРАСИТЕ НА ЖИЛИЩНА СГРАДА ОБЩА ЧАСТ ОТ СГРАДАТА ЛИ Е? ИМА ЛИ ПРАВО ОБЩИНАТА ДА ВЗЕМА НАЕМ ЗА ТАЗИ ПЛОЩ??? Последен отговор - 13.04.2018 от адвокат Милена Миткова

1 Отговори

получаване на нотариален акт след като е получено Удостоверение за търпимост Здравейте, Получих "Удостоверение за търпимост" на 4 сгради в имот собственост на майка ми и мен, като наследник на баща ми. Какви стъпки следва да се... Последен отговор - 20.04.2018 от адвокат Милена Миткова

1 Отговори

нотариален акт след издадено удостоверение за търпимост получих ъдостоверение за търпимост за сгради в имот на майка ми и мен като наследник. Какви стъпки следват, за да получа нотариален акт за имота и... Последен отговор - 20.04.2018 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив