Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Имате проблем с ...данък земя в регулация

23.07.2018 - Данъци и такси - 1 Отговори     (0)

Здравейте,
Родителите ми имат земя в регулация в град Пловдив, сега се налага да я продадат и се оказва че част от парцела е присвоен за път от общината (три декара) , за което те не са уведомени и съответно плащат данък .
Въпросът ми е има ли възможност да се прекрати задължението за плащане на данъка със задна дата и да им се възтановят плащанията за тази част от парцела ?

									Neli

Neli

Отговори (1)   

											Адвокат Николина Митова

Адвокат Николина Митова

23.07.2018

Отговор: Здравейте, Нели,

необходимо е на първо място да се уточни дали съответната част от парцела е придадена към пътя, като за целта може да се отправи писмено запитване до съответния отдел по устройство на територията и "общинска собственост" в община Пловдив. След получаването на писмен отговор, който потвърждава описаното от Вас, може да се подаде искане за прихващане или възстановяване на заплатения данък върху недвижимите имоти и такса битови отпадъци за съответния период.



За контакти

Популярни въпроси - Данъци и такси

Виж всички въпроси

Местни данъци и такси Здравейте. През 2016 година се снабдих с Констативен нотариален акт по документи за имот (ателие), за който никога преди това не е имало документ за... Последен отговор - 18.10.2020 от адв.Галина Чанкова

4 Отговори

Съдебна делба на 1/2 ид.част от имот Нотариалните, съдебни и държавни такси при делбата ще се изчисляват на база на данъчната оценка на целия имот или само на частта, която е предмет на... Последен отговор - 6.03.2021 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Такса смет на паркомясто Паркомястото се намира в жилищна сграда на ниво (-2). Същото е декларирано в общината. Има осветление в подземния паркинг. Въпросът ми е: Трябва ли да... Последен отговор - 26.02.2021 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

Питане за ддс В рамките на 12 месеца физическо лице продава получени по наследство апартамент, парко место и гараж на един адрес. Имат акт 16 преди повече 10 години, не... Последен отговор - 14.09.2020 от адв. Симеонова

1 Отговори

Имате проблем стакса смет за паркомясто ... Паркомястото се намира в жилищна сграда на ниво (-2). Същото е декларирано в общината. Има осветление в подземния паркинг. Въпросът ми е: Трябва ли да... Последен отговор - от

0 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив