Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Имам проблем със съсобственик на къща

27.11.2016 - Правни казуси - 1 Отговори     (0)

Здравейте, собственик съм на първи етаж от къща, наследство от дядо ми. Втория етаж е собственик на братовчедка ми. Тя си плаща данъка за имота, но реално не го стопанисва и ползва повече от 15 години. Етажа й не се заключва, прозорците й са счупени и аз ги остъклявам за да не влиза дъжд и сняг и теча върви към моя етаж. Имам два въпроса:
1. Как да си върна 1/2 от разходите по ремонта на течащия покрив, който е общ?
2. Мога ли да придобия нейния етаж чрез свидетелски показания, тъй като по никакъв начин не мога да я убедя да полага грижи за рушащия се имот?

									Daniela

Daniela

Отговори (1)   

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

28.11.2016

Отговор: Парите можете да си търсите по съдебен ред, като дължими от съсобственик суми за ремонт на общи части. Ако направите това, на практика признавате, че не владеете имота, като свой. И няма как да придобивате имота на основание изтекла придобивна давност. С трима свидетели и т.н.


За повече информация: http://mitkovalawyers.com | За контакти

Тагове

собственик

  

етаж

  

имота

  

мога

  

Популярни въпроси - Правни казуси

Виж всички въпроси

Наследство Майка ми почина ,3 сестри сме ,2 живеем и работим извън Бг но сме се грижили особено аз и финансово и всякак ,сестрата която живее в Бг се нанесе в жилището... Последен отговор - 8.05.2022 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Покупка на имот с постройка без ток Зобър ден, искам да купя къща с двор. Но има проблеми с неуредени сметки по упи. Собственика неиска да включи тока. Премахнал е партидата. Как се постъпва... Последен отговор - 8.05.2022 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Вписване в Имотен регистър Собственик съм УПИ върху който построих къща. Къщата притежама всички необходими документи, одобрени проекти, разрешение за строеж и т.н. От 2020 год има... Последен отговор - 15.05.2022 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Землище, попадащо в урбанизирана територия Здравeйте, Казусът се отнася до УПИ, който се намира в землището на село Браниполе, обл. Пловдив, местност "Герена". Как и откъде мога да разбера дали... Последен отговор - 15.05.2022 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Строене на къща в близост до трафопост На какво растояние е допустимо жилищното строене в близост до трафопост Последен отговор - 22.05.2022 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив